Skocz do zawartości
Forum

Produkty mączne w diecie odchudzającej


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań żywieniowych dotyczących odchudzania:
1. Czy mogę spożywać banany, a staram się schudnąć?Jeżeli tak to jak często ?
2. Czy ziemniaki w końcu tuczą czy nie? Czy posiłek złożony z ugotowanych ziemniaków i jogurtu naturalnego może być spożywany przez osoby chcące zgubić kilka kilo?
3. Czy podczas odchudzania muszę wyeliminować całkowicie słodycze? Czy kostka gorzkiej czekolady codziennie może być, albo kawałek ciasta np. W-Z raz na tydzień? Co jeszcze można wtedy jeść słodkiego? (uwielbiam słodycze i to jest moją największą zmorą)
4. Produkty mączne typu kluski, pierogi, nalesniki itp czy jedząc je uda mi się schudnąć?
5. Jaka jest dopuszczalna ilość pieczywa w ciągu dnia?
6. Czego unikać najbardziej podczas odchudzania (produkty ktore sprawia ze caly wysilek pojdzie na marne).
7. Lepiej spozywac wiecej tłuszczy czy weglowodanow?

To chyba tyle. Za każda odp bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!
Większość nurtujących Panią pytań dotyczy węglowodanów. Są to składniki naszego pożywienia, które dostarczą nam energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania mózgu i całego organizmu, jednak w diecie odchudzającej powinno się zastępować węglowodany (cukry) proste tymi złożonymi. Węglowodany złożone bowiem dostarczają nam na dłużej energii, jesteśmy dłużej nasyceni, mają więcej błonnika i niezbędnych składników mineralnych. Węglowodany proste to jedynie puste kalorie, które szybko spala nasz organizm i które powodują zmiany w stężeniach glukozy i insuliny, niekorzystne przy odchudzaniu.
Dobre węglowodany (złożone) to: ciemne pieczywo, grube kasze, makaron razowy, ryż brązowy... Złe węglowodany (proste) to: słodycze, cukier biały, ciasta i desery, mąka pszenna.
Nawiązując do Pani pytania banany należą do owoców które należy wykluczyć w diecie odchudzającej, ziemianki także (zastępujemy je grubymi kaszami), słodycze należy wyeliminować do minimum (kostka, dwie czekolady gorzkiej na tydzień nie zaszkodzi), produkty mączne należy wyeliminować, pieczywo najlepiej jeść na 1 śniadanie (wtedy mamy najwyższe zapotrzebowanie mózgu na glukozę).
POWODZENIA W ODCHUDZANIU!
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...