Skocz do zawartości
Forum

Dieta warzywno-owocowa


Gość dietaowocowa

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś przeszłam na taką dietę. Głównie surówki, byłam zadowolona - do czasu..
Dostałam temperatury, potwornych bóli, wymioty... podejrzewano kamienie żółciowe, potem nerkowe, potem w macicy...szukano przyczyny, a ja wyłam z bólu i byłam półprzytomna.
Ale w tym czasie prawie nie jadłam , w końcu bóle ustąpiły.
Zjadłam surówkę - powrót bólu..
Odstawiłam całkowicie surowe - wyzdrowiałam.

Znajoma wegetarianka miała podobne objawy, paskudne ataki, leczono ją w końcu na amebę., bez skutku.
Zadzwoniłam by podzielić się moim doświadczeniem, okazało się, że po długim okresie cierpienia /wiele miesięcy/ w końcu sama znalazła przyczynę - nadmiar surowego, do którego organizm nie był przystosowany.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że taka dieta jest dobra na oczyszczenie organizmu. Specjaliści polecają ją na wiosnę, ponieważ zimą nasz organizm potrzebuje bardziej się "ogrzewać", więc trzeba mu pomagać choć niewielką ilością zdrowych tłuszczy i białka. Natomiast na dłuższą metę - nie polecałabym jej, chyba że pod okiem lekarza i wspomaganiem jakichś suplementów... Nasz organizm potrzebuje jedzonka z każdej grupy pożywienia :)

Odnośnik do komentarza

Ja stosuje raz na jakiś czas ( szczególnie jak troszkę przytyję) dietę owocowo warzywną ( tak dwa dni dla oczyszczenia organizmu, czasem tylko jeden dzień) tylko jem do tego jogurty naturalne, piję dużo wody niegazowanej, herbatę zieloną oraz miętową. Jak czas pozwoli w tym czasie ide sobie na basen, bo uwielbiam pływać albo siadam na rower ale tak żeby się przejechać (nie wyczynowo !!!) ( po takim czasie czuję się lżejsza pełniejsza energii), jeśli znacie jeszcze jakieś fajne stronki dajcie znać

Odnośnik do komentarza

Dieta owocowo-warzywna nie jest zdrowa dla naszego organizmu, jak każda inna monodieta. Podstawą żywienia człowieka są węglowodany, ale potrzebujemy też białek i tłuszczów oraz witamin i mikro i makroelementów. Dlatego najzdrowsze diety są różnorodne.
Oczywiście 2 dni diety owocowo-warzywnej jeszcze nikogo nie doprowadziły do anemii, choć możemy się spodziewać po niej biegunki efektem czego może być odwodnienie organizmu...
Nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Gość gone-with-the-wind

ja bym nie stosowała takiej diety na dłuższą metę. tak czy inaczej zróżnicowanie zawsze jest konieczne. warzywa i owoce jak najbardziej, w dużych ilościach i w różnej formie (przeciery, soki, nawet te kupne, ale ekologiczne i naturalne typu rabenhorst) ale same warzywa i owoce nie zaspokoją wszystkich potrzeb organizmu. byłam kiedyś dawno dawno na takiej diecie i skonczylo sie to łamliwoscią kosci tak powazna,ze prawie co pol roku mialam cos zlamanego. nie polecam jako jedynego skladnika diety

Odnośnik do komentarza

Ponieważ jest to dieta z ograniczoną ilością składników, raczej nie polecałabym jej stosować w dłuższym czasie. Ale myślę, że na tydzień, raz czy dwa w roku można ją spokojnie wprowadzić. Oczywiście musi być odpowiednio skomponowana, dlatego lepiej skorzystać z pomocy dietetyka lub gotowych cateringów jak ta dieta z dowozem warszawa

Odnośnik do komentarza
Gość Petronella78

Stosowałam Slimunox, miałam dokładnie 3 miesięczną kuracje przy diecie i ćwiczeniach. Jestem zadowolona z tego produktu dlatego osobiście mogę go polecić, nie wiem czy zadziała na wszystkich ale przynajmniej w moim przypadku sprawdził się doskonale. Wracając do meritum mojego komentarza w tym okresie czasu schudłam 11 kilogramów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...