Skocz do zawartości
Forum

Dieta cukrzycowa


Gość niuskaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Renata0504

Renata kto cię prowadzi? Jaki lekarz? W cukrzycy jest jedzenie, które nas utrzymuje w dobrej formie, lub takie, które nas unicestwia. Ja choruję od 11 lat i biorę insulinę 4 razy dziennie, mam się dobrze, ale przyswoiłam dużo wiedzy na temat zasad żywienia cukrzyków i przetestowałam dużo produktów na sobie, by ocenić ich wpływ na moje ''cukry''. Każdy z nas inaczej reaguje na różne pokarmy, ograniczeń jest dużo, ale ja odbieram to jako sposób na zdrowe odżywianie. Wybieram uważnie, to co wkładam do kosza, ja nigdy nie jem tzw fast foodów, sama sobie przygotowuję posiłki. Mój jadłospis składa się z warzyw, owoców, ciemnego pieczywa i kasz, chudego mięsa drobiowego, ryb (dorsz), umiarkowanej ilości nabiału o mniejszej zawartości tłuszczu. Moje słodycze to gorzka czekolada o zawartości kakao 90%, jest kolorowo i smacznie. Ja zachorowałam w wieku 26 lat, teraz mam 37 i cenię sobie życie, im szybciej nauczysz się zasad zdrowego odżywiania, tym wcześniej poznasz potrzeby swego organizmu i rozpoczniesz skuteczne leczenie. Jeśli jesteś od niedawna chora, nie zamykaj się na racjonalne porady, korzystaj z opieki diabetologa i koniecznie spotkaj się z dietetykiem, każdy z nas potrzebuje wsparcia i fachowych wskazówek. Dietetyk nauczy cię odróżniać dobre jedzenie od tego gorszego, Życzę ci powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszka4

Zgadzam się z tobą, dieta jest bardzo ważna, masz rację, ale musi być jeszcze odpowiedni styl życia. A życie jak piszesz bardzo sobie cenisz. Ja choruję dopiero rok czasu, ale gdy się dowiedziałam o chorobie postawiłam na aktywny tryb życia, dużo jeżdżę na rowerze, spaceruję, ale to dopiero początek mojej pasji, zamierzam się rozkręcić. Cukrzyca nauczyła mnie samodyscypliny oraz zaparcia, co jest niezbędne w tym, co robię.

Odnośnik do komentarza
Gość niuskaaa

RYBA DUSZONA W MLEKU 166 KCAL 150 g sandacza, szczupaka lub lina, 80 g (1/3 szklanki) chudego, słodkiego mleka, 50 g pomidorów, I łyżka posiekanej natki pietruszki, 3 łyżki wody, sól. Rybę oczyścić, umyć, posolić, włożyć do płaskiego rondla, skropić wodą, obłożyć cienkimi plastrami pomidora i zalać mlekiem. Dusić powoli na słabym ogniu, aż mleko wyparuje, a ryba pokryje się złotawą skórką. Przed podaniem posypać natką. A wy na co macie teraz ochotę?

Odnośnik do komentarza

Wystąpieniu cukrzycy można skutecznie zapobiec poprzez włączenie do codziennej diety większej ilości ryb. Badania w Holandii wykazały, że osoby często spożywające ryby były znacznie mniej narażone na rozwój nietolerancji glukozy. Bardzo dużo na facebook! Rozwińcie temacik!

Odnośnik do komentarza

Witam! Niedawno dowiedziałam się, że mam cukrzycę typu 2. Zupełnie nie wiem, jak to jest z dietą dla osób chorych na cukrzycę. Czy można jeść cukry i co w ogóle powinno się jeść w przypadku tej choroby? Lekarz powiedział mi, że jeśli oprócz leczenia nie zastosuję odpowiedniej diety, to mogę mieć poważne problemy ze zdrowiem. Tylko zupełnie niewiem co to znaczy ta odpowiednia dieta.

Czy ktoś z Was choruje na cukrzycę i wie, co dokładnie można jeść, a czego nie? Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Cześć. Widzę, że cierpimy na tę samą chorobę. Pytasz, czy możesz jeść cukry. Otóż, nie wiem, czy wiesz, ale cukry dzielą się na proste i złożone. Cukry proste gwałtownie podnoszą poziom glukozy we krwi. Z kolei cukry złożone powoli i stopniowo go uwalniają. Nie możesz jeść cukrów prostych, np. fruktozy. Unikaj więc słodyczy, słodkich owoców, zwłaszcza suszonych i wszystkich innych produktów, które są słodzone cukrem. Do kawy lub herbaty możesz używać słodzika. Cukry złożone znajdują się w skrobi. Możesz więc jeść ziarna zbóż, warzywa, mało słodkie owoce. Bez ograniczeń możesz zajadać się kapustą, kalafiorem, ogórkami, szpinakiem, sałatą, pomidorami, rzodkiewką i papryką.

Odnośnik do komentarza

Pomocne w diecie cukrzyków jest również codzienne spożywanie płatków owsianych. Pomagają w utrzymaniu cukru na jednym poziomie i wspomagają pracę trzustki. Ja radziłabym również zastąpić owoce warzywami, najlepiej surowymi. Gotowane warzywa nie są wskazana dla cukrzyków. Taka na przykład marchew gotowana ma dużo wyższy indeks glikemiczny niż surowa. Na tym serwisie też jest artykuł na temat takiej diety dla cukrzyków: http://abccukrzyca.pl/dieta-w-cukrzycy-typu-2
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
osoby, które mają cukrzycę muszą uważać nie tylko na produkty, które zawierają duże ilości cukru, ale także kontrolować indeks glikemiczny poszczególnych produktów. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie http://abczdrowie.pl/co-to-jest-indeks-glikemiczny.

Odpowiednia dieta dla cukrzyka powinna zawierać duże ilości błonnika, czyli uwzględniać następujące produkty:
pełnoziarniste produkty zbożowe z tzw. grubego przemiału,
rośliny strączkowe,
warzywa i owoce (grejpfrut, jabłko, pomarańcza, banan).

Odnośnik do komentarza

W diecie antycukrzycowej bardzo ważne jest spożywanie produktów o jak najmniejszym indeksie glikemicznym. W cukrzycy zalecamy IG na poziomie 0-55, czyli np. surowa marchew ma IG=16, a gotowana już IG=56. W ogólnym uproszczeniu: im produkt mniej przetworzony tym ma mniejszy indeks glikemiczny. Koniecznym zabiegiem jest kontrola jakości i ilości kupowanych produktów. Należy trzymać się stałych godzin i pór dnia, kiedy zasiadamy do stołu, zaś sama ilość posiłków nie zmienia się. Porcje spożywanych posiłków pozostają takie same jak u zdrowego człowieka. Cukrzykom nie wolno przez długi czas przebywać na czczo. Najważniejsze, aby wszystko było właściwie rozplanowane i wyważone, co oznacza, że trzeba jeść często, a mało, nigdy natomiast nie opychać się za bardzo na jeden raz, a potem głodować.
Produkty zakazane dla cukrzyków to:
śmietana; pasztety; masło w dużych ilościach, a nawet w średnich; żółtka jaj; mięso; ryby; tłusty drób; wątroba, mózg, nerki; margaryna, słonina, smalec, łój barani oraz wołowy; miód; przetwory z dużą ilością cukru; tłuste wędliny wieprzowe; pełne mleko (płynne i w proszku); biały ser tłusty; ser topiony i żółty
Produkty, które mogą być spożywane przez cukrzyków:
oleje: sojowy, rzepakowy, słonecznikowy, oliwa i masła roślinne; domowy majonez; masło (ale tylko w niewielkiej ilości); mleko płynne 2 % lub w proszku, ale odtłuszczone; biały ser chudy (twaróg); wszystkie rodzaje pieczywa .Unikać należy chałek, strucli, bułek maślanych, rogali, pieczywa półfrancuskiego, chleba razowego na miodzie. Z kasz wybierać trzeba raczej grube, jak gryczana i pęczak. Musli najlepiej przygotować samemu, bez cukru, miodu i czekolady.) Szczególnie preferowane jest jednak razowe; odtłuszczone: mięso, drób (np. z indyka) oraz ryby. Całkowite wyeliminowanie z diety cukru, albo najwyżej bardzo małe jego ilości. Możemy spożywać margaryny dobrej jakości oraz chude wędliny. W diecie codziennej powinno się znaleźć 250 – 300g owoców w kilku porcjach. Owoce zawierają głównie glukozę i fruktozę, dlatego zjedzone jednorazowo w dużych ilościach znacznie podnoszą poziom glukozy we krwi. Nie powinno się zjadać więcej niż 3 wymienniki owocowe dziennie. Najmniej węglowodanów dostarczają np. grejpfruty (szczególnie zielone), poziomki, truskawki, maliny. Owoce o średniej zawartości węglowodanów to: agrest ,arbuzy, brzoskwinie, czereśnie, jagody, jabłka, gruszki, kiwi, morele, mandarynki, pomarańcze, porzeczki czerwone, wiśnie. Dużo węglowodanów zawierają czarne porzeczki, winogrona, banany i ananasy z puszki. Należy jeść różne owoce, lecz np. grejpfrutów i truskawek można zjeść więcej niż winogron czy bananów. Natomiast trzeba znacznie ograniczać spożycie owoców suszonych i koniecznie wyeliminować syropy owocowe, dżemy, powidła, marmoladę. Bardzo rzadko można sobie pozwolić na odrobinę dżemu niskosłodzonego. Taką samą ilość węglowodanów (10g = 1 WW) zawiera np.: 120g arbuza, średnie jabłko (140 g), ok. 18 czereśni (80 g), 20 średnich truskawek (200 g), pół małego banana (50 g), 3 płaskie łyżeczki dżemu niskosłodzonego. Warzywa powinno się spożywać codziennie, w każdym posiłku, łącznie około 500g, przynajmniej połowę na surowo. Najmniej węglowodanów dostarczają: cykoria, kalafior, brokuły, kapusta pekińska, kapusta kiszona, ogórki świeże i kiszone, pomidory, rzodkiewki, sałata zielona, szparagi, szpinak, cukinia ,seler naciowy i korzeniowy, papryka zielona, grzyby.
Dużo cukru zawierają: buraki, cebula, fasolka szparagowa, wszelkie rodzaje kapusty, marchew, pietruszka, papryka czerwona, pory. Warzywa o dużej zawartości węglowodanów to: suche nasiona roślin strączkowych, bób, groszek zielony, groszek konserwowy, soczewica, kukurydza, soja, ziemniaki. Warzyw zawierających małe ilości węglowodanów można zjeść więcej, bogatszych w węglowodany, odpowiednio mniej. Znacznie trzeba ograniczyć spożycie suchych nasion roślin strączkowych. Nie należy z nich jednak rezygnować całkowicie, gdyż są one dobrym źródłem błonnika rozpuszczalnego, który zwalnia wchłanianie węglowodanów i ma wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi

Odnośnik do komentarza

Chodzi o mojego ojca jest cukrzykiem. Ma 57 lat i miał stope cukrzycową - amputowali mu 1 palca. Teraz ma unormowany poziom cukru we krwi, bierze leki, jest pod kontrolą lekarza, ale chciałabym wiedzieć czy powinien stosować jakąś specjalną dietę w takiej sytuacji. Diabetolog daje mu zakazy i nakazy ale on troche tego nie przestrzega i mysli ze to takie bajki do straszenia, ale ja wiem, ze dieta przy cukrzycy jest bardzo wazna dlatego bylabym wdzieczna za kilka porad co nalezy wprowadzic do jadlospisu a czego unikać. Słyszałam że nadmiar owoców może być szkodliwy, czy to prawda?

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...