Skocz do zawartości
Forum

Posiłki bez soli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników zdrowego trybu życia i zdrowego jedzenia.
Od roku staram się jeść zdrowo wyeliminowałem z jadłospisu wszelkie fast foody,słodycze chipsy oraz napoje gazowane.I z tym nie mam problemu natomiast nie mogę pozbyć się nawyku solenia potraw.Czytałem sporo o szkodliwości soli.Moja mama cche mi podarować na święta bożego narodzenia taki specjalny garnek marki philipiak który umożliwia gotowanie bez soli.Jednak zastanawiam się czy to jedzenie będzie miało smak:) co zrobić aby takie jedzenie było smaczne i czy taki garnek ma w ogóle sens czy lepiej solić tylko z umiarem
z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Szczerze to żaden garnek nie ma takich właściwości aby gotować bez soli? Bo niby na jakiej zasadzie ma to się odbywać? Zastanówcie się? To tak jak patelnia na której smaży się bez tłuszczu - nawet na teflonowej musisz troszkę tłuszczu dać bo będzie przylegać... Radzę odradzić mamie kupno tego garnka bo to strata pieniędzy jest.
Co do samych potraw bez soli to może ją zastąpić ziołami, suszonymi, czy świeżymi, dodawać odpowiednie dodatki np ser feta, on sam w smaku jest dość słony więc nie będziesz musiała już dodawać jej. Ja zamiast soli dodaję własnie zioła i teraz jak idę gdzieś na obiad to zawsze większość żeby jest dla mnie zbyt słona.

A i jeszcze mięso możesz zamarynować, wtedy przejdzie smakiem i nawet bez soli będzie pycha

Odnośnik do komentarza

Ja oduczyłam się solenia, dzięki przerzuceniu się na gotowanie na parze :) Co prawda przez pierwsze kilkanaście dni jedzenie smakowało słabo, ale potem jak kubki smakowe zaczną być wrażliwsze okazuje się, że nawet ryż i makaron mają swój smak. Osobiście gotuję w Speedcooku i muszę przyznać, że poza samym aspektem związanym ze zdrowym odżywianiem (bez soli, bez tluszczu itp.), to gotowanie w ten sposób ma jeszcze jedną świetną zaletę - oszczędność czasu. Wstawiam warzywka, kuraka, doprawię ziołami i robię co chcę. Nie boję sie, że mi się przypali, że przegotuję, nie dogotuję itp., tylko spokojnie się zajmuję swoimi sprawami, po kilkunastu minutach, do pół godziny (zależnie co gotuję) mam obiad gotowy :)

Odnośnik do komentarza

To jakaś moda na nie używanie soli,bez przesady,można zmniejszyć solenie ,na pewno nie szkodzi w małych ilościach,
kiedyś tez mówiono jaka to zdrowa jest margaryna,
dawniej jedzono więcej soli ,bo konserwowano tak mięso, jak nie było lodówek i ludzie byli zdrowsi, i dłużej żyli /choć niby się mówi,że żyjemy teraz dłużej,ja tego nie zauważam/,
moja ciocia zmarła w wieku 89lat praktycznie na starość,

teraz nie ma zdrowej żywności,bo wszędzie jest chemia...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Co do wypowiedzi,że dawniej ludzie używali soli i żyli długo...Hm,no tak,tyle,że dawniej żywność była produkowana inaczej,było w niej mniej środków konserwujących,które same w sobie są bardzo słone.Obecnie produkowana żywność jest bardzo nafaszerowana m.in.solą,dlatego moim zdaniem robiąc potrawy powinno się sól ograniczyć do minimum.Naprawdę potrawy są smaczne,trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza

Sól powinno się ograniczyć ale nie widzę potrzeby rezygnowania z niej całkowicie. Wiadomo jak ktoś ma nadcisnienie czy soli tyle że aż chrzęści w zębach to wiadomo powinen ograniczyć ale jeśli ktoś je normlanie, jest aktywny, nie przesadza to bez paniki nic mu się nie stanie jak posoli sobie zupę.
Co do gotowania na parze to wcale nie potrzeba bóg wie jak drogich zagacających miejsca urzadzeń wystarczy odpowiedni garnej który można kupić w markecie ja za swój dałam całe 30 zł /.

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza

Witam,
Sól należy ograniczyć do 5 g ( 1 łyżeczka) dziennie. Ale jak to zrobić, aby potrawy nie utraciły smaku?
Jest na to kilka sposobów:
1. Zioła - np tymianek, majeranek, estragon, bazylia, szałwia, mięta, lubczyk - wzbogacają smak i mają dodatkowe właściwości prozdrowotne. Należy jednak pamiętać aby dodawać je dopiero pod koniec gotowania. Jeżeli mamy możliwość warto mieć je świeże, wtedy aromat jest silniejszy.
2. Przyprawy - czosnek, ostra papryczka chilli, curry, gałka muszkatołowa i liść laurowy. Warto jeżeli mamy do przygotowania mięso dzień wcześniej je zamarynować, będzie wtedy bardziej aromatyczne.
3. Owoce - sok z cytryny i limonki, czy jabłka.
4. Oleje i oliwy - np sezamowy, z orzechów włoskich czy laskowych, oliwa aromatyzowana czosnkiem
Innymi sposobami ograniczenia soli jest między innymi: eliminacja żywności mocno przetworzonej, konserw, mieszanek typu: Jarzynka czy kostki rosołowe.

Odnośnik do komentarza

Nie używam soli ,od czasu ciąży ,miałam zatrucie ciążowe . Oduczyłam całą rodzinkę. Warzywa maja same w sobie sól wystarczy tylko ja wydobyć . Najlepiej przez gotowanie na parze. Problem w znalezieniu dobrego parowaru , takiego aby smaki nie przenikały się . Zanim znalazłam odpowiedni to kilka poszło na złom. Teraz gotuje w philipiaku i wychodzi jak należy . Smaki są zachowane.

Odnośnik do komentarza
Gość Mikamika23

No pewnie, że się da Potrawy bez soli również mogą być smaczne.
Przyprawy bez dodatku soli i szkodliwego glutaminianu sodu można zamowic na przykład w tym sklepie: https://planteon.pl/ - wiecie, że większość przypraw dostępnych na półkach sklepowych zawiera ten szkodliwy składnik ?
Ja wolę sobie je odpuścić ... Tak samo zresztą jak sól
Jest tyle przepysznych przypraw, że jedzenie bez soli może bardzo smakować Ja ostatnio przyprawiłam kurczaczka kardamonem - przepyszny.
A na co dzień używam tymianku, majeranku, kurkumy...

Uwielbiam również mieszankę przypraw garam masala, może zostać uzyta do wielu potraw a dodaje wspaniałego aromatu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...