Skocz do zawartości
Forum

Brak efektów przy zdrowej diecie i ćwiczeniach


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od początku: mam 18lat (167cm i 63kg) od dziecka trenowałam, w czerwcu zeszłego roku przestałam trenować. W pół roku przytyłam (8kg) bo zaczęłam więcej jeść. W styczniu tego roku powiedziałam dosyć i wzięłam się za siebie tzn. zdrowe odżywianie (dużo warzyw, owoców, kasz, zero smażenia, zero napojów słodzonych, ograniczenie słodyczy do minimum ) i ruch (codziennie przynajmnniej godzina np. rower, siłownia, fitness)(były takie 2 miesiące że chodziłam na fitness 5x w tygodniu po 2 lub 3 godziny). No i po 7 miesiącach takiego życia nie schudłam kompletnie nic :(
Co robię nie tak ?
Robiłam nawet badania tarczycy, ale wszystko gra

Odnośnik do komentarza

przykładowy dzień:
jadłospis :
-śniadanie: owsianka z jabłkiem
-2śniadanie: sałatka owocowa
-obiad: pierś z kurczaka z warzywami gotowanymi na parze
-podwieczorek: marchewki, wafle ryżowe
-kolacja: sałatka warzywna z kromkom ciemnego pieczywa
-1.5 litra wody dziennie

trening:
30km na rowerze lub 1 godzina kręcenia hula hopem i 20 minut ćwiczeń na brzuch lub trening z Ewą Chodakowską

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

nie no wydaje się że wszystko jest ok. Może to kwestia spowolnionego metabolizmu? Może musisz jakoś go rozruszać. Spróbuj pić starty imbir zalany wrzątkiem z cytryna, albo ocet jabłkowy. Ale ten ostatni ma dość zróżnicowane skutki i opinie

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

nic nie schudłaś, bo tak waga wskazała? Czy wizualnie nic się nie zmieniło? Wiesz, jeśli ćwiczysz intensywnie to w pewnym momencie tłuszczyk w mięśnie się zamieni, a te są cięższe. Pewnie wiesz o tym.

Polecam zamianę roweru na bieganie - więcej kalorii się spala i łatwiej brzuszek potem trenować, bo chyba też o to Tobie chodzi. Nie wiem kim jest Ewa Chodakowska, ale jeśli chcesz się brzuszkiem pobawić (napisałaś hula hop więc chyba tak) to znajdź na YT ABS2 bądź ABS1 jeśli 2 będzie za duża jak na początek - daje efekty :)

"codziennie przynajmnniej godzina" - a kiedy dajesz sobie czas na regeneracje? Pomysl tez o tym :)

Odnośnik do komentarza
Gość olaolaolaolaola

Moim zdaniem powinnaś pójść do dietetyka. Odchudzanie na własną rękę nie jest absolutnie popierane i zdrowe. Racja - niektórzy bez pomocy specjalistów tj dietetyka, trenera fitness potrafią zawalczyć z nadwagą, ale Ty najwidoczniej potrzebujesz osoby, która Cię poprowadzi przez ów okres Twojego życia. Warto sięgnąć po pomocną dłoń. Również miałam problemy z nadwagą. Stosowałam mnóstwo diet. Chudłam mało albo nic. Powiedziałam sobie dość i postanowiłam nie bawić się moim organizmem samodzielnie. Poszłam do dietetyka. Przepisał mi substancję do picia. Bardzo smaczną. Piłam ją po każdym posiłku. W ciągu miesiąca (pierwszego) schudłam 12kg. Następne były również aktywne oraz bazujące na zdrowym odżywianiu, ale zaczęłam chudnąć mniej aczkolwiek dużo po 8, 7 kg na miesiąc. Dieta trwała 3 miesiące. Pozbyłam się 30kg. Czuję się cudownie. Nawyki żywieniowe dalej utrzymuję, ale wiadomo jem jak każdy rozsądny człowiek. Czasami pozwolę sobie na ciastko, czekoladę. Pozwól sobie pomóc. Gwarantuje Ci, że poznasz przyczynę swej udręki + schudniesz kg, które Cię smucą :) POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza

Może zastosuj odpowiedni suplement diety. Będzie on wspomagał Twoje starania nad zrzuceniem kilogramów. Słyszałam o niezłej skuteczności zielonej kawy. Moje dwie koleżanki zaczęły to stosować przy równoczesnym uprawianiu joggingu i zrównoważonej diecie. Efekt jest naprawdę robiący wrażenie. Suplement zwiększa "siłę rażenia" sportu i diety chyba dwukrotnie:).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...