Skocz do zawartości
Forum

Dieta przy wzdęciach


Gość Raśka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
od ok. pół roku walczę ze wzdęciami. Badania nie wykazują nic nieprawidłowego, niestety ciągla mam duży brzuch jak balon i po każdym posiłku moje jelita głośno pracują. Często mam problemy z brzuchem po zjedzeniu duzej ilosci surowych warzyw np. w sałatce. Co powinnam jeść, aby zniwelować wzdęcia?

Odnośnik do komentarza
Gość JolaJolaJola

Przedewszystkim unikaj takich potraw jak groch fasola kapusta cebula unikaj tluszczow nasyconych piecz mieso w piekarniku najlepiej chude nie pij gazowanych napojow nie jedz duzej ilosci slodyczy zamiast tego jedz owoce np banany czy brzoskwinie . Regularnie zjadaj 5 posilkow dziennie wybieraj chude sery wedliny . Do posilku usiadz w spokoju nie mow w czasie jedzenia , nie pij wody gazowanej tylko niegazowana. Unikaj takze sokow sztucznych wlasnie zamiast tego pij wode , rumianek, melise. Nie pal i unikaj alkoholu.

Odnośnik do komentarza

Problem ze wzdęciami może lub jest na pewno spowodowany źle dobraną dietą lub elementami żywności, na które Twój organizm właśnie tak reaguje. Pół roku czasu to bardzo długi okres. Na początek proponuję wyeliminować potrawy smażone. Ograniczyć tłuszcze i słodycze do minimum.

W ostateczności proponuję zrobić test na alergie pokarmowe, który wykaże na jakie produkty Nasz organizm źle reaguje. Test jest dość kosztowy ale dzięki niemu będziesz wiedziała co możesz jeść a czego nie i jakie produkty powodują te problemy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

wdęcia mogą też być objawem nadwrażliwości jelitowej... niestety. Masz tak po konkretnych potrawach czy cały czas?
Niektóre warzywa po za tym mają właściwości gazotwórcze, które protegują wzdęcia może wystarczy ich unikać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...