Skocz do zawartości
Forum

Wegetarianizm a anemia


Gość proclarucli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość proclarucli

Od pół roku jestem wegetarianinem. Moja mama nie bardzo to akceptuje i twierdzi, że popadnę w anemię. Sporo o tym czytałam i wiem, że jeśli dobrze się będę odżywiać, to mi to nie grozi. Jak wytłumaczyć mamie, że nie ma racji?

Odnośnik do komentarza

Od niedawna jestem wegetarianką i czuję się z tym bardzo dobrze. Jednak podczas ostatnich badań kontrolnych wykryto u mnie anemię.

Zastanawiam się, co mogę zrobić, żeby uzupełnić niedobory, nie zmieniając równocześnie diety. Czy jedynym wyjściem są suplementy diety czy można jakoś dostarczać wszystkich witamin i składników mineralnych w diecie wegetariańskiej? Może są tutaj jacyś bardziej doświadczeni wegetarianie, którzy mogliby posłużyć mi radą?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Występowanie anemii w diecie wegetariańskiej wiąże się z tym, iż żelazo zawarta w produktach pochodzenia roślinnego wchłania się dużo gorzej niż to pochodzenia mięsnego. Można zwiększyć wchłanianie żelaza poprzez jednoczesne spożywanie produktów zawierających witaminę C. Aby uzupełnić poziom żelaza we krwi powinnaś zastosować suplementację zleconą przez lekarza. W przyszłej diecie należy uwzględnić produkty takie jak brokuły, kapusta włoska, zielony groszek, fasola, pieczywo pełnoziarniste, które zawierają sporą ilość żelaza. Suplementację żelaza a także przyczynę anemii może stwierdzić tylko i wyłącznie lekarz. Powinnaś skonsultować z nim swoje wyniki.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że jeśli rezygnuje się z jedzenia podstawowych rzeczy, a mięso do nich należy to odbije się to na zdrowiu organizmu. Najzdrowsza dieta zawsze będzie taka, kiedy je się wszystko w rozsądnych ilościach, czyli tzw. dieta zbilansowana. Jeśli jednak bardzo upierasz się przy wegetarianizmie to powinnaś chyba pójść do lekarza albo chociaż dietetyka, żeby Ci polecił jak leczyć i zapobiegać nawrotom anemii w przyszłości. Jeśli rezygnujesz z mięsa musisz i tak dostarczyć organizmowi wszystkich tych składników, które są zawarte w mięsie, bo są one ważne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W Twoim przypadku możemy mówić o anemii, która jest wynikiem niedoboru żelaza hemowego, czyli takiego, który znajduje się w produktach pochodzenia zwierzęcego, czyli wątróbce, czerwonym mięsie. Jedynym sposobem uzupełnienia jego braku w organizmie jest zwiększone przyjmowanie żelaza niehemowego, czyli takiego, które znajduje się w produktach roślinnych: ziarna zbóż, groszek, fasola, szpinak, orzechy, płatki owsiane.
Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

ja nie lubie samego pora i nie zjadlabym ale do salatek czy surowek drobniutko pokrojony dodaje smaku i jest dobry do zupy tez duzo dodaje zawsze nadaje troszke smaku i zapachu podobnie jak seler

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...