Skocz do zawartości
Forum

Włączenie pieczywa do diety a tycie


Gość KarolinaMAc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KarolinaMAc

Witajcie, chciałam dowiedzieć się czy przez włączenie pieczywa do mojej diety zrzucone kg nie powrócą. Przez 2 miesiące nie spożywałam pieczywo i produktów pochodzenia mącznego. Teraz powoli wprowadzam-codziennie 1-2 posne kanapeczki , którymi zagryzam sałatkę, duszoną cukinie itp. Chleb razowy, ale nie jest pełnoziarnisty, trudno w małej miejscowości dostać taki. Czy nie jedząc dużo, stosując na zagryzkę 1-2 kromki dziennie organizm może zareagować zwrotem zrzuconych kg?

Odnośnik do komentarza

nie! organizm zacznie tyc jak wrócisz do swoich dawnych nawyków albo przestaniesz się rusząć. Jak dla mnie to co zrobiłas było głupota bo odstawienie wszystkiego nawet kasz ( ten wątek czym zaspic ziemniaki też pewnie jest Twój) pozbawiłaś się źródła węglowodanów które są podstawowymi związkami z których organizm czerpie energię, ale nie tylko...
powiem tak jeśli dieta była niskokaloryczna ( bardzo nisko) to najprawdopodobniej przytyjesz czy bedziesz jadła chleb czy tez nie....

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego na czym dokładnie polegała Twoja dieta. Najlepiej ostrożnie zwiększać kaloryczność i zacząć od jedzenia pieczywa na śniadanie- 1 kromka pełnoziarnistego z różnymi dodatkami typu chuda wędlina lub ser oraz do tego warzywa np. sałata i pomidor. Po takim śniadaniu idealnie byłoby zjeść w międzyczasie do obiadu przegryzkę w postaci owocu lub produktu mlecznego (jogurt/kefir). Na obiad proponuje również dołożenie węglowodanów złożonych w małych ilościach np. 2 łyżki brązowego ryżu lub kaszy. Na kolację lepiej zrezygnować z pieczywa i przygotowywać sobie sałatki z dodatkami białkowymi typu serek, chuda wędlina, ryba lub jajko. Jak się masa ciała ustabilizuje po kilku tygodniach, to wtedy proszę spróbować dodać 1 kromkę chleba do wieczornej sałatki. W utrzymaniu należnej masy ciała najważniejsze jest regularne spożywanie posiłków co 3 godziny, bez podjadania. Kolejną ważną kwestią jest zdrowe jedzenie wszystkich grup żywności, w tym węglowodanów. Wtedy jest łatwiej odżywiać się w ten sposób już zawsze i utrzymywać uzyskaną masę ciała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...