Skocz do zawartości
Forum

Ile jabłek można jeść w ciągu dnia?


Gość silvarerum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość silvarerum

Wiem, iż dobrze jest zjadać 1 jabłko dziennie, lecz czy mogą zaszkodzić spożywane w dużych ilościach? Nie, nie odchudzam się, ale bardzo lubię jabłka i potrafię zjeść od 5 do 10 sztuk dziennie po prostu z nudów chyba, lubię coś przegryzać. Lecz mam nieco wrażliwy żołądek. Czy powinnam ograniczyć ilość ich spożycia?

Odnośnik do komentarza
Gość silvarerum

Poddaje się! Uzależniłam się od jabłek, ciągle je jem i jem i jem i owszem mam wzdęcia okropne, ale nie umiem się opanować ;p tym bardziej, że mam własne na działce więc nic mnie juz nie ogranicza

Odnośnik do komentarza

Co za dużo, to nie zdrowo nawet w przypadku jabłek. Spożywanie nadmiernych ilości surowych owoców może podrażniać śluzówkę żołądka i wywoływać bóle brzucha i wzdęcia. Lżej strawne są jabłka przetworzone, np. w postaci musu lub kompotu. Proszę ograniczyć ilość owoców do ok. 300g dziennie i wybierać te sezonowe: maliny, borówki, brzoskwinie i nektarynki. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią lepiej wybrać się do lekarza. Zdrowe przekąski do podjadania, to np. pestki dyni, słonecznika oraz orzechy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...