Skocz do zawartości
Forum

Wieczorny posiłek i jego wpływ na zdrowie


Gość Bartłomiej123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartłomiej123

Witam

Chciałem poprosić o pomoc w ułożeniu zbilansowanemu menu na wieczór. Nadwaga mi nie zagraża, przy wzroście 183 ważę ok. 60 kilogramów, dziennie celując w 2200 kcal. Zauważyłem jednak u siebie samego często pojawiający się zły humor i niczym nie wyjaśnione, wręcz nieracjonalne wahania nastrojów. Podejrzewam, że może to mieć związek z moim nieodpowiednim dziennym bilansem kalorii, na samą kolację spożywam bowiem ok. 1200-1300 kcal. Nie składają się na to żadne słodycze czy fast-foody, ale nie jestem pewien, czy warzywa w ilości kilograma czy dwóch wzbogacone ostrymi przyprawami oraz kaszą lub makaronem wychodzą mi na zdrowie. Czy mój niestabilny humor i te huśtawki nastrojów mogą być spowodowane nieodpowiednim przydziałem kalorii na poszczególne posiłki? Zastanawiałem się również czy wpływ na to mogą mieć także skoki poziomu cukru we krwi. Jeśli tak, to czy rozsądniej byłoby zastąpić makaron durum razowym odpowiednikiem? Dodam również, że w ciągu dnia w bardzo znikomej ilości mam kontakt z tłuszczem. Mięso, przeważnie chude, jem w niewielkiej ilości najwyżej raz dziennie, poza tym zdarza mi się często pić mleko o średniej zawartości tłuszczu i jajka. Czy niewielka ilość tłuszczu w diecie również może negatywnie wpływać na samopoczucie? Bardzo mi zależy, aby w swojej diecie umieścić produkty pozytywnie wpływające na procesy myślenia, poprawiające koncentrację i ogólnie rozweselające.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź,
Bartłomiej

Odnośnik do komentarza

to za dużo 1200 kcal na jeden posiłek... ja tyle jem w ciągu całego dnia. To stanowczo zbyt wiele. Po pierwsze w ten sposób łatwo przytyjesz, po drugie obciążasz żołądek. Na kolację powinno się jeśc 200 kcal maksymalnie. To powinien byc lekki posiłek, jakaś sałatka, albo jogurt z musli, warzywa ok mogą być ale aż kilogram? Po za tym czy ty na bank dobrze liczysz? bo np kilogram marchewki ma 270 kcal, mieszanka warzywna to około od 250-350 kcal z kilogram....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...