Skocz do zawartości
Forum

Otyłość u nastolatki


Gość FatGirl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FatGirl

witam. mam 17 lat i przy wzroście 1,74 ważę 133kg.
wzrost wagi spowodowały problemy w szkole i w domu. jadłam aby o nich nie myśleć. od małego miałam problemy z wagą. ale zawsze było to 10-15kg za dużo, a nie aż 80! postanowiłam coś z tym z tym zrobić.
chciałam się zapytać co jeść i jak ćwiczyć aby pozbyć się zbędnych kilogramów. i może ktoś mi poradzić na obwisłą skórę po odchudzaniu? bo zdaję sobie sprawę, że będę ją mieć. najlepiej jakieś domowe sposoby, bo na różnego rodzaju zabiegi mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

kochana, koneicznie do dietetyjka bo cwiczenia i dieta musza byc dobrze dobrane dla Ciebie zebys sie nie wpedzila w cukrzyce itp. jesli jesz na tle nerwowym to dobrze by bylo tez porozmawiac z psychologiem

Odnośnik do komentarza

Trochę się zapuściłaś... Musisz wziąć się za siebie i nawet nie chodzi o wygląd tylko o zdrowie. Proponuję żebyś przeszła na dietę 1200 -1500 kcal i dużo ruchu. Najlepszy byłby basen bo możesz w nim ćwiczyć całe ciało a jednocześnie nie obciąża on stawów, które i tak są już obciążone.

Odnośnik do komentarza
Gość FatGirl.

Problem w tym, że byłam już u dietetyka. proponowano mi dietę, która nie przechodzi mi przez gardło. jedzenie o dziwnej konsystencji, jakieś papki. nie ważne jak bardzo chciałam to zjeść, za każdym razem czułam że cofa mi się.
do psychologa chodziłam regularnie pod koniec zeszłego roku i już się czuję dobrze, ale jedzenie zamieniło się w nawyk i teraz jem nawet kiedy nie jestem głodna.

Odnośnik do komentarza
Gość Nefrete

pewnie to była dieta półpłynna, jest to dieta silnie redukcyjna bo organizm bardzo szybko trawi takie rzeczy. Skoro ta dieta Ci nie odpowiadała to czemu mu o tym nie powiedziałaś? Przecież to włąśnie polega na dialogu inaczej dieta będzie źle dobrana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...