Skocz do zawartości
Forum

Zdrowa dieta przy nadciśnieniu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nie bo nie

Bardzo dobrze że chcesz to zmienić i zacząć zdrowo sie odżywiać. Przejdź na zdrową dietę, z mnóstwem warzyw, kasz, brązowego ryżu i chudego mięska. Owoce jedz maks 2 razy dziennie ( bo one również zawierają cukier). Do tego zmniejsz ilość soli i tłuszczu używanego w kuchni. Sól możesz zastąpić ziołami. Zamiast smażyć postaraj się więcej gotować, dusić czy piec w fooli czy rękawie ( tak zużywasz mniej tłuszczu) Do tego ciemne pieczywo i gotowe. Jedz też regularne posiłki, bo to bardzo ważne!
Co do ćwiczeń i aktywności to polecam Ci nordic walking czyli potocznie mówiąc chodzenie z kijkami, albo zapisz się na basen jeśli masz problemy ze stawami, bo w wodzie ich nie obciążasz. Warto też przed rozpoczęciem jakichkolwiek ćwiczeń zapytać się swoijego lekarza czy przy takim nadciśnieniu możesz np chodzić na basen czy jeździć na rowerze

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

Z tabletkami czy herbatkami to bym uważała, co najwyżej jakieś naturalne rzeczy np zielona czy czerwona herbata, imbir, chilli, cynamon one pomagają schudnąć.
Tabletki bez ćwiczeń nic nie dadzą, to nie jest tak że bierzesz nic nie robisz a chudniesz.Po za tym nie wiem czy one nie wchodziły by w intereakcje z lekami na nadciśnienie.

Odnośnik do komentarza

To może być też z otyłości i problemów z tym związanych.. Też tak miałam, jak zrzuciłam 17kg to problem sam się rozwiązał, a i ogólnie lepiej się czuję. Naprawdę właściwa waga jest podstawą dobrego zdrowia. Poczytajcie sobie książkę odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii. Mnie przeczytanie jej pomogło zrzucić sadełko bez żadnych dodatkowych "cudownych" środków. :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...