Skocz do zawartości
Forum

Co wybrać siłownię czy fitness?


Gość rowerzystka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rowerzystka

Zaczynam walczyć z brzuszkiem i chciałabym się zapisać na zajęcia jakieś. Ale nie wiem jakie. Czy na jakiś fitness, może zumba albo może lepsza jest siłownia? Co polecacie? Jestem zdrową 22 letnią studentką.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju ćwiczenia bardziej lubimy. Jeśli nie przepadamy za intensywnym ruchem lepszym wyjściem będzie siłownia. Jeżeli zaś zależy nam na szybkim pozbyciu się tkanki tłuszczowej lepszym rozwiązaniem będzie fitness. Zawsze można połączyć obie opcje. Wiele klubów fitness ma w swoje ofercie tak zwane karnety open, które uprawniają do korzystania zarówno z zajęć fitness jak i siłowni. Taki trening jest optymalnym rozwiązaniem dla osób poważnie myślących o odchudzaniu i wymodelowaniu swojej sylwetki.

Odnośnik do komentarza

Na tej stronie jest to opisane:
http://www.keepyour-balance.pl/pierwsza-wizyta-na-silowni-rzeczy-ktore-warto-wiedziec-przed-treningiem/
Warto zadbać przede wszystkim o odpowiedni strój. Odpowiedni to taki, w którym będziesz czuła się komfortowo. Mogą to być legginsy lub krótkie spodenki, do tego koszulka odprowadzająca pot i sportowy stanik. Nie musisz od razu kupować dla siebie nowych rzeczy, weź to w czym jest Ci po prostu wygodnie.

NO i powinnaś miec motywację. Pamiętaj, że to ma wynikać z twojej wewnętrznej potrzeby, a nie być podyktowane presją innych. To ty masz czerpać z treningów przyjemność (choć pierwsze mogą dać nieźle w kość).

Odnośnik do komentarza
Gość patrycjax444

Ja zaczęłam biegać i co roku jeździć na wczasy odchudzające. W moim przypadku sprawdziły się znakomicie. Ciężko mi było zmotywować się do treningów, natomiast pod okiem trenera i innych wczasowiczów starałam się dać z siebie wszystko. Były to wczasy organizowane przez hotel Zalesie Mazury. Atrakcji do dyspozycji gości multum. Pokoje bardzo komfortowe i czyściutkie. Świetne miejsce zarówno na relaks jak i aktywny wypoczynek.

Odnośnik do komentarza

Polecam zorganizowanie sobie w domu domowej silowni.NIe bedziesz musiała marnować czasu na dojście do siłowni i powrót tak wiec będziesz miała wiekszą motywację.Warto w pierwszej kolejności kupić hantle. Hantle stanowią podstawowy sprzęt treningowy. Są one na tyle uniwersalne, iż umożliwiają bodźcowanie praktycznie wszystkich grup mięśniowych ludzkiego organizmu. Właśnie ze względu na swoją wszechstronność powinny się one znaleźć w każdej domowej siłowni. Warto zainwestować w hantle umożliwiające zmianę obciążenia.

W tym sklepie powinni Ci doradzić jaki będzie dobry sprzęt: https://trainingshowroom.com/422-trening-w-domu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...