Skocz do zawartości
Forum

Jak spowolnić metabolizm?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nie bo nie

Najprawdopodobniej tak masz :)
możesz mieć jeszcze nadczynnośćtarczycy, więc jak się nie badałeś to się zbadaj pod tym kątem.
Co do metod spowalniających metabolizm to brak ruchu, nieregularne jedzenie - czyli złe nawyki żywieniowe, dlatego nie polecam Ci tego.
Moze wystarczy zwiekszyć ilosć przyjmowanych kalorii?

Odnośnik do komentarza

Cindy ale co się wściekasz w takich przypadku jak Twój powinno się zrobić badania, bo to podstawa bo jesli masz np nadczynność tarczycy to przytycie, czy spowolnienie metabolizmu bez leków bedzie nie możliwe. Dlatego dziewczyny dobrze Ci radzą.
Mam koleżankę w pracy która ma nadczynność i nie może przytyć, je dużo u każdej innej osoby skończyło by się to otyłością a ona jest bardzo szczupła. Niedawno rozpoczeła terapię i bierzę leki.

Odnośnik do komentarza

Widać tak masz, jest taki typ ludzi, którzy ile by nie zjedli to wszystko szybko trawią. To nie jest nic złego, jesli nie czujesz się z tym źle. Jeżeli nie masz żadnych dodatkowych objawów tylko i wyłacznie to że szybko trawisz to ja bym się tym nie przejmowała.
Badania możesz zrobić bo hormony tarczycy wpływają własnie na metabolizm. Ale to możesz zrobić przy okazji.

Odnośnik do komentarza

ja też tak mam beznadziejna sytuacja jak słyszę że niektórzy jedzą po dwa razy dziennie i ważą po 80 kg a ty jesz 6 razy i ważysz 60 dla mnie nabrać na wadze to nie problem zrób test zainwestuj przez jeden miesiąc 5000 w jedzenie a przytyjesz z 5kg niestety jak zjedziesz z kasą zjedziesz z powrotem z wagą nie masz kasy zapomnij o tyciu proste żyjemy w chorym kraju i nie stać nas na jedzenie dlatego jesteś chudy / chuda

Odnośnik do komentarza

To może zacznij spróbować jeść mniej zamiast więcej. Najpierw waga spadnie ale jak organizm przejdzie na oszczędzanie to się wstrzyma i wtedy każda nadwyżka będzie powodować tycie.

Ja mam tak że właśnie do puki jadłam 5 6 razy dziennie to waga jakoś się trzymała a nawet spada zależy czy ćwiczę czy nie, a jak tylko były przypadki, że nie miałam czasu jeść to od razu najpierw spadek wagi a potem jojo. Teraz właśnie jak chcę schudnąć to najpierw pierwszym krokiem jest przyspieszenie metabolizmu poprzez ćwiczenie i jedzenie najpierw normalnie ale zdrowo, potem troszkę więcej a dopiero potem obcinam. Może u tych osób ze zbyt szybkim metabolizmem trzeba zrobić dokładnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Gość tiny pati

witam tez mam problem z szybkim metabolizmem, nic przyjemnego :( robilam badania tarczycy oraz hormonow i wszystko jest ok.
Słyszalam jednak ze sa jakies tabletki na spowolnienie metabolizmu ;) moze warto jednak wybrac sie do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...