Skocz do zawartości
Forum

Dieta odchudzająca dla 17-latka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 17 lat w maju już niedługo i ważę około 95kg.Chciałbym schudnąć do wakacji chociaż trochę i tkankę tłuszczową zamienić na mięśnie.Słodycze już prawie odłożyłem ,staram się jeść owoce-jabłka,zacząłem od miesiąca ćwiczyć na ławeczce plus do tego pompki i brzuszki ,zacznę jeszcze przysiady i jazdę na rowerze i biegi tylko czekam aż się ociepli.Planuje też odłożyć napoje i pić samą wodę gazowana czy niegazowana lepsza.Dieta odpada jestem uczniem i mnie za bardzo nie stać na nią.Pomoże coś reduktor tłuszczu ? Proszę bardzo o rozpisanie jakiś ćwiczeń,taniej diety i poprostu doradzenia mi .

Odnośnik do komentarza

Witaj,

bardzo dobrze, że ograniczyłeś słodycze w swoim menu, postaraj się jednak je wyeliminować. Ważne jest również abyś nie spożywał napojów gazowanych, dosładzanych soków, żywności typu fast-food - pizze, zapiekanki, hamburgery, hot dogi itp.
Wodę wybieraj niegazowaną. Z napojów możesz również dorzucić zieloną herbatę.
Ze spożywanych produktów wybieraj warianty o niższej zawartości tłuszczu (np. chude mleko, chude sery twarogowe).
Ogranicz spożywanie tłustej żywności.
Do spożywanych owoców dorzuć także warzywa - są bardzo ważne dla zdrowia i odchudzania również.
Z produktów zbożowych wybieraj pełnoziarniste pieczywo, ryż brązowy, kaszę, a ogranicz spożycie jasnego chleba.
Posiłki staraj się spożywać regularnie, o podobnych porach.
Pamiętaj żeby nie rezygnować ze śniadania i zjeść je przed szkołą lub ewentualnie na pierwszej przerwie.
Staraj się nie dojadać za bardzo między podstawowymi posiłkami.
Nie jedz tuż przed snem, a ostatni posiłek spożywaj 2-3h przed nim.

No i popracuj nad tą aktywnością fizyczną - bardzo ważne by była ona regularna i systematyczna.

W razie pytań, śmiało pisz
Trzymaj się i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...