Skocz do zawartości
Forum

Mięso przetworzone


Gość Damiann

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Miałem robione testy na nietolerancje pokarmowe i wyszło mi między innymi mleko krowie. Na wizycie u pani dietetyk zapomniałem zapytać o jedną rzecz. W książeczce którą dostałem pisze, że nie powinienem jeść także mięsa przetworzonego czyli np kiełbas. Ale jak to jest z szynkami? Przecież szynki chyba nie są przetworzone? Chciałbym prosić o informację czy są one przetworzone czy nie.

Odnośnik do komentarza

Co ważne wszystko zależy od tego co rozumiemy pod pojęciem "szynka" i "wędlina". Szynki są produkowane z jednego kawałka mięsa i są surowe, gotowane, peklowane, wędzone itp - to także jest pewien stopień przetworzenia. Jeśli chodzi zaś o wędliny, to są one produkowane z rozdrobnionego mięsa, które może pochodzić od różnych zwierząt rzeźnych, i charakteryzują się większym dodatkiem innych surowców (nie mięsnych, jak skrobia, barwniki, warzywa, itp.).
To czy dany produkt wywoła rekcję alergiczną zależy od uwarunkowań indywidualnych oraz od tego jak przebiegał proces produkcji i jakie dodatki zastosował producent.
Zalecam wykluczyć z jadłospisu wędliny, jeśli chodzi o szynki można wykonać małą próbę prowokacji - spożyć i obserwować reakcję organizmu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...