Skocz do zawartości
Forum

Jak mogę szybko wyrzeźbić moje ciało?


Gość Bathon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam 18 lat, 176 cm wzrostu i 68-70 kg. Odkąd ukończyłem gimnazjum (klasę sportową) bardzo zaniedbałem swoje ciało. Mój sport ogranicza sie tylko do rannego biegania na autobus. W ostatnie wakacje przytyłem ok. 8kg co było dla mnie zadziwiające gdyz wczesniej przez pare ladnych lat wazyłem (+/-) 60 kg i nie moglem przytyc nawet 2 kg. W dniu dzisiejszym bardzo zaluje, ze nie jestem tak aktywny sportowo jak kiedys dlatego tez chce to naprawic. Znajomi rowniez zauwazaja u mnie zmiane i mowia mi to wprost, troche mnie to irytuje ze tak siebie zaniedbalem. Teraz nastał czas kiedy przełamałem sie psychicznie i chce cos ruszyc. Mam również problem z posiłkami. Często wychodze z domu bez śniadań i tak przez pół dnia nie jem nic.Co najlepiej jeść rano, aby mieć dużo energii na dzień? Chciałbym w jak najszybszym czasie wyrzeźbić swoje cialo. Niestety nie stac mnie na silownie i inne tego typu rzeczy. Musze sie ograniczyc do podstawowych cwiczen. Do dyspozycj mam tylko 2x 6kg hantle i steper. Moje zamiary są takie, że chce biegac co drugi dzień, a w dni między bieganiem ćwiczyc w domu brzuszki, pompki, z hantelkami, czasem steper. I tu nasuwa sie moje pytanie. Czy takie cwiczenia sa zupelnie bez sensu ? za czesto ? brak czasu na regeneracje miesni ? Szczerze, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego tez kieruje sie do Was. Jesli moje zamiary są zupelnie bez sensu to prosze o jakies wskazowki. ile razy w tygodniu cwiczyc i co cwiczyc, jakie cwiczenia moge wykonywac z hantelkami, ktore sa efektywne. Licze na szybką odpowiedz.

Z pozdrowieniami
Rafał

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Powiem Ci tak szybko to co najwyżej krzywdę sobie zrobisz. Nic na siłę. Zaplanuj sobie po kolei co masz robić, zrób plan na dłuzszy okres czasu. Odchudzanie czy modelowanie ciała to nie wyścig, tu szybkość nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza

to tak :)
1. Basen i pływanie. Idealne na brzuch i właśnie na ramiona, barki. Naprawdę polecam Ci zacząć pływać. Ja sama przez długi okres pływałam ( akurat ze względu na zdrowie a nie na modelowanie) i nie miałam żadnych problemów z wyglądem.
2. Osobiście nie polecam Ci 6 waidera bo jest moim zdaniem przereklamowane. Jest dużo fajniejszych ćwiczeń na brzuszek niż monotonne i wykańczające brzuszki w takiej ilości. Ćwiczenia napiszę Ci później bo muszę je znaleść, gdzieś w domu mam je zapisane.
3. Na rączki dobre są ćwiczenia z hantlami, szangą i ogólnie na siłowni, to fajnie robi. Ale błagam Cię nie ćwicz tylko klaty i bicepsów. Nogi też są ważne bo potem chłópaki wygladają smiesznie wielka klata a nózki jak u 5 letniego chłopaczka:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...