Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego waga rośnie?


Gość pieguska

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry.
juz nie daję sobie z tym rady, wydaje mi się że nie jem za dużo a waga rośnie:(, w czwartek ważyłam 1kg mniej, w piatek już było 1kg więcej i tak do dzisiaj.
Mój przykładowy jadłospis: śniadanie: dwie kromki chleba wieloziarnistego z margaryną i z szynką z piersi indyka, dwa jajka przepiórcze z musztardą; drugie śniadanie: jabłko; obiad: rosół z kaszą manną i pałka z udka kurczaka, trochę ćwikły; podwieczorek: małe jabłko; kolacja (18:00): serek wiejski, piję dużo wody (napewno ok. 1,5l dziennie), herbaty i dwie kawy 3w1.
nie jem słodyczy. ćwiczę 30-35min dziennie.
hormony tarczycy ok. nie chodzi mi o to, żeby schudnąć, chcę trzymać wagę. Co robię nie tak?
poradźcie co zmienić?

Odnośnik do komentarza

MOJE SPOSOBY, sprawdzone i skuteczne jeżeli będziesz jednocześnie stosowała wszystkie te zalecenia:

- codziennie ciepły obiad (ważne by był ciepły podczas spożywania)
- Różnorodne surówki, sałatki do każdego obiadu, własnej roboty!
- nie kupować gotowych produktów garmażeryjnych i tych przyprawionych w sklepie
- zrezygnować z takich kaw 3 w 1 gdyż mają dużo chemii typu polepszaczy smaku a zastąpić normalną kawusią lub zieloną cherbatą
- skakanie na skakance, joga.
- sauna
- nie używać przypraw z torebek z glutaminianem sodu.. najlepiej tylko lekko sól, pieprz, chilli,prawdziwy czosnek...naturalne przyprawy a zioła jak bazylia można chodować w domu-polecam. Najlepiej to delikatnie doprawiać.
- gotować w domu kompoty zamiast pić soki ze sklepu gdyż tamte mają więcej cukru niż witamin. Producenci kłamią.
- mięso z lady zamiast pakowane.
- nie głodzić się nigdy!
- dużo uśmiechu i brak stresu:)

POWODZENIA! Napisz jak będą rezultaty!:)

Odnośnik do komentarza
Gość OnPoiPrzed

~pieguska 1kg, a nawet 2kg zmiany wskazania wagi nie powinno dawać Ci sygnałów do niepokoju (no, chyba, że waga cały czas rośnie a nie się waha).

Takie wahania wagi nie są niczym dziwnym. Związane to jest z ilością jedzenia jakie przyjmujesz i szybkością wypróżniania się. Kupa naprawdę dużo waży.

Jeżeli obwody Ci się nie zwiększają, poza brzuchem, który może po prostu być wzdęty, to się nie przejmuj. Czytałem gdzieś, że odchody zalegające w tobie mogą mieć wagę do 4 kg. I potwierdzam to autopsji. Wystarczyło, że zacząłem jeść więcej i magicznie przytyłem 3 kg w ciągu 2 dni (co jest niemożliwe, przy zachowaniu obwodów!)

Nie panikuj. Jeżeli z miesiąca na miesiąc faktycznie przybywa Ci po kilka kilogramów to coś jest nie tak, ale jeżeli są to wahania w granicach 1-2 kg to daj spokój swoim nerwom.

Odnośnik do komentarza

Więcej warzyw do posiłku, jedz dużo sałatek z mięsem np sałata grecka z gyrosem, sosy do sałatek tylko domowej roboty. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile świństwa macie w tych przyprawach które wsypujecie do polepszenia posiłków.
A jaki to problem zasadzić kilka ziół na parapecie, zgniatać tylko polski czosnek, szczypta soli i pieprzu.. itp. ŻADNYCH MIXÓW PRZYPRAW! Kupujcie tylko w czystej postaci daną przyprawę.

Odnośnik do komentarza

Witam,

w osiągnięciu prawidłowej, utrzymującej się na stałym poziomie masy ciała ogromne znaczenie ma regularność spożywanych posiłków. Powinniśmy spożywać ich około 5 w ciągu dnia - co ważne w równych odstępach czasowych i o tej samej porze każdego dnia - zjadając nawet mało obfite, ale jedynie 2-3 posiłki w ciągu dnia wysyłamy organizmowi informację, że na następną porcję energii znów będzie musiał długo czekać, a ogranizm próbując poradzić sobie z długotrawym deficytem energii odkłada ją na później w postaci tkanki tłuszczowej . Nie bez powodu mówi się także, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia - nie spożywając śniadania doprowadzamy do tego, że tempo naszego metabolizmu spada i utrzymuje się na naskim poziomie już przez cały dzień. A więc spożywanie śniadania i 4 innych posiłków, a także ich regularność w ciągu dnia mają kluczowe znaczenie w utrzymaniu metabolizmu na najwyższych obrotach. Myślę, że należy zacząć od tego i obserwować efekty :) Tak czy inaczej podane przez Ciebie wahania masy ciała są niewielkie i mogą zależeć od wielu czynników - przede wszystkim tego w jaki sposób dokonujesz pomiaru - czy zawsze w takich samych warunkach (tzn. rano, na czczo, w bieliźnie)?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

dziękuję za odpowiedź. ważę się w tych samych warunkach. studiuję i ciężko zachować mi regularność posiłków. Mój plan jest rozłożony na cały dzień, każdy dzień inaczej, często zajęcia mam od 13:00, czasami od rana do 16:00. nie wiem dlatego jak ustalić posiłki..:(

Odnośnik do komentarza

W takich sytuacjach najlepiej jest rozplanować sobie posiłki na dany dzień już poprzedniego dnia, a nawet przygotować je wcześniej :) Przygotowując danego dnia kolację, można przygotować więcej kanapek/sałatkę owocową/warzywną, które można przechować do następnego dnia. Rano, wybiegając z domu, tylko wyciągamy gotowe już śniadanie z lodówki! Jeśli masz chwilkę na przygotowanie obiadu i wiesz, że następnego dnia będziesz zabiegana - zrób więcej, nic złego się nie stanie jeśli dwa dni z rzędu zjesz to samo :)
Dobrymi przekąskami (na II śniadanie, podwieczorek lub po prostu do przegryzania, kiedy jesteśmy głodni, a nie mamy czasu/warunków na posiłek) są owoce i warzywa (np. marchew, seler naciowy) czy jogurty pitne.
Posiłki nie muszą być spożywane o tych samych godzinach każdego dnia, chociaż to warunki idealne - ważne żeby spożywać ich 5 w ciągu doby i żeby odstępy czasowe między nimi były w miarę możliwości równe. Najlepiej jest usiąść nad całotygodniowym planem wykładów i innych zajęć i poszukać w jakich godzinach będzie czas na spożycie posiłku - wtedy wiadomo czy będzie czas jedynie na przekąskę, czy na przygotowanie świeżego posiłku - w zależności od ilości czasu można zaplanować co na dany dzień trzeba przygotować do jedzenia i czy trzeba to zrobić np. dzień wcześniej, czy uda się przygotować posiłek tuż przed spożyciem.

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...