Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć, aby czuć się lepiej?


Gość oczekująca porady

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oczekująca porady

Mam 18 lat, 169 cm wzrostu i 62 kilo, chciałabym schudnąć do jakiś 55 lub choć 57 kilo. Wiem że to może odpowiednia waga ale już kiedyś ważyłam 55 kilo i czułam się po prostu lepiej. Mam grube uda i tyłek i to jest mój największy problem. Chciałabym się dowiedzieć o jakiś ćwiczeniach w domu. Nie za bardzo lubię ćwiczyć ale muszę się wziąć za siebie. Mam też zamiar zacząć biegać i chciałabym się dowiedzieć ile czasu powinnam i jak często? Przyjmę każdą radę. Zależy mi na tym bardzo. Może jeszcze jakieś porady odnośnie jadłospisu? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Witaj,

nie da się ukryć, że najlepszym połączeniem byłaby odpowiednia dieta razem z aktywnością fizyczną.

W przypadku ćwiczeń w domu - najodpowiedniejsze będą brzuszki i ogólna gimnastyka z użyciem np. hantli. Dodatkowo możesz dorzucić bieganie, pływanie, jazdę na rolkach, czy coraz bardziej popularny Nordic Walking.
Jeśli chcesz poświęcić trochę czasu na ćwiczenia, wpisz sobie w wyszukiwarce:
1. ćwiczenia aerobowe
2. trening cardio

Na pewno znajdziesz coś dla siebie, a każda podjęta przez Ciebie aktywność będzie z pewnością na plus!

W przypadku tych rodzajów ćwiczeń, które wyszukasz, zaleca się ćwiczyć około godziny lub dłużej (przypadającej na jeden "trening"), 3-4 razy w tygodniu. Jeśli Twoje ćwiczenia będą trwać krótko, np. 20-30 min, to w tym czasie podczas treningu zostanie zużyty jednie zmagazynowany glikogen, a tkanka tłuszczowa będzie "nienaruszona". W przypadku takich godzinnych (lub dłuższych) sesji, wysiłek fizyczny powinien być średnio-intensywny. W momencie gdy złapiesz zadyszkę - należy zwolnić, ponieważ wtedy organizm przestawia się na oddychanie beztlenowe i spalanie tkanki tłuszczowej zostaje ograniczone.

I jak już wspomniałem, przydatne również będzie obniżenie kaloryczności aktualnie stosowanej "diety". Jednak jak pewnie wiesz - wszystkie te ustalenia należy rozpatrywać indywidualnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...