Skocz do zawartości
Forum

Olej lniany a suplement z witaminą E


Gość gosil

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem w kropce co do stosowania oleju lnianego i sulpementu bodymax plus. Czy dwie łyzeczki oleju lnianego dziennie i dzienna dawka bodymaxu to nie za duzo??? (wit,E) czy musze wybierac pomiedzy jednym a drugim??

Odnośnik do komentarza

mam 23 lata, 168 cm wzrostu, 65 kg, suplementację stosuję dlatego, że zaniedbałam zdrowie po porodzie czego skutki odczuwam do dzis. zalezy mi na komplecie witamin i dodatkowo dziennej dawce omegi 3, stad ten olej

Odnośnik do komentarza

Jakie są to skutki? Czy suplement został zalecony przez lekarza?

Bodymax plus pokrywa (teoretycznie) zapotrzebowanie na witaminę E u dorosłego człowieka w ok. 100%.
Olej lniany - w zależności od producenta. Zdarza się, że do oleju dodawana jest również syntetyczna witamina E.

Warto też zwrócić uwagę, że witaminy, czy składniki mineralne pochodzące z suplementów diety nie są w pełni przyswajalne przez nasz organizm.

Nie ma co ukrywać, że mimo wszystko najlepszym połączeniem byłoby dostarczenie witamin i składników mineralnych w postaci pełnowartościowych produktów - a wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Dodatkowo wtedy mogłabyś się suplementować olejem lnianym, czy też np. tranem w kapsułkach, wzbogacanym w witaminę A i D (niedobory witaminy D są bardzo powszechne). Warto to przemyśleć.

Jednakże odpowiadając konkretnie na Twoje pytanie - bodymax plus + 2 łyżeczki oleju + witamina E dostarczana z diety (bo z pewnością mimo wszystko ją dostarczasz z codziennych posiłków) - taki zestaw stosowany przez krótszy okres czasu, np. miesiąc nie będzie problemem. Witamina E jest magazynowana w organizmie, jednakże aby ją przedawkować, trzeba dostarczać jej megadawek przez długi czas. Jednak pamiętaj aby w pewnym momencie zrezygnować np. z suplementu.

Podkreślę jeszcze raz, że przede wszystkim produkty naturalne + ewentualnie według potrzeb olej lniany / tran

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...