Skocz do zawartości
Forum

Dieta odchudzająca i ćwiczenia dla mężczyzny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)
Mam 182 cm wzrostu i 93 kg 19 lat (mężczyzna) bardzo chciałbym zejść do 80-83 kg .
2 miesiące temu przy tym samym wzroscie ważyłem 103 kg przeraziłem sie :(( zacząłem pić zamiast różnych słodzonych napojów samą wode , totalnie odłożyłem słodycze , zacząłem chodzić ( ok. 6km ) co 2-3 dni .Staram się kolację jeść max do 18:30 . Od 3 tygodni co każdy wieczór koło 23 50 brzuszków + 10 pompek przed spaniem , w przyszłym tygodniu zapisuje się na treningi Judo więc będę aktywny fizycznie. Czy mógłby ktoś mi poradzić jeszcze co mógłbym robić dodatkowo żeby tracić na wadze ? tabletki nie wchodzą w grę.
Ps. Uczę się więc mam ograniczony budżet :) Liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam,
Aby schudnąć nie trzeba mieć wcale wielkiego budżetu, wystarczy samozaparcie i odpowiednia motywacja, a to nic nie kosztuje.
Bardzo dobrze, że rzuciłeś palenie, odstawiłeś słodycze i zacząłeś ćwiczyć. To na pewno pomoże w Twojej walce z zbędnymi kilogramami. Judo też jest dobrym pomyłem na zwiększenie swojej aktywności fizycznej.
Co do samej diety, to podstawą niech będę regularne posiłki. Małe porcje jedzone często przyspieszą przemianę materii. Unikaj tłustych potraw, wędlin, przekąsek np chipsy. Do swojej diety wprowadź warzywa. Zawierają błonnik, dzięki któremu będziesz dłużej czuł się syty. Do szkoły możesz brać kanapki z ciemnego pieczywa ( pieczywo pełnoziarniste zawiera więcej błonnika niż pieczywo jasne) z wędliną i pomidorem czy ogórkiem. Do obiadu zamiast większej ilości ziemniaków, duża porcja sałatki. Owoce jedz 2 razy dziennie, ponieważ zawierają one cukier i są dość kaloryczne. Tak samo jak soki z nich przyrządzone.
Poniżej przedstawię Ci pomysły na poszczególne posiłki:
Śniadanie: kanapki z ciemnego pieczywa z szybką i pomidorem/ogórkiem/papryką; jogurt z płatkami owsianymi i jabłkiem; kanapki z ciemnego pieczywa z chudym twarogiem i rzodkiewką, twarożek z ogórkiem, szczypiorkiem i rzodkiewką
II śniadanie: jabłko, pomarańcze, jogurt z dowolnymi owocami ( unikaj tych do picia, ponieważ zawierają one dużo cukru), kanapki ( te same co na śniadanie), 3 ciastka owsiane.
Obiad ( oczywiście jak masz wpływ na jego przyrządzanie) :
gotowana pierś z kurczaka z warzywami z wody, makaron pełnoziarnisty z warzywami, klopsiki z cielęciny ( dość drogie), ryba pieczona z ziemniakami i surówką, zupy ( niezabielone i bez zasmażki)
Podwieczorek: Chudy twarożek z miodem, 3 kostki gorzkiej czekolady, brązowy ryż z jabłkiem, owoce, sałatka, kefir, jogurt czy maślanka, koktajle z kefiru i dowolnych owoców lub warzyw.
Kolacja: podobnie jak ze śniadaniem, może to też być pierś kurczaka z obiadu, płatki z mlekiem bądź jogurtem, sałatka z sałaty, pomidora, papryki i ogórka, pasta rybna, tuńczyk w sosie własnym, serek wiejski z płatkami owsianymi.

Odnośnik do komentarza
Gość lollek21

Witam chciałbym poprosić was o pomoc w znalezieniu optymalnej diety i zestawu ćwiczeń które pomogły by mi chudnąć. Jestem 16 letnim chłopakiem ważę 98 kg wzrost 181 cm. Do tej pory nic nie znalazłem dla siebie. Chciałbym schudnąć do wakacji tu nie muszę tłumaczyć dlaczego. Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza

postaraj się zrobić to co Pani ekspert poradziła , przykre to jest , że trzeba przyjemnosci odlożyć ( słodycze , piwko itp ) ale co poradzić.. jezeli lubisz to jezdzij na rowerze sporo , spalasz kalorie i ksztaltujesz sobie mięśnie , napewno odstaw slodycze , jak masz chęci to pobiegaj albo spaceruj godzinke dziennie dobrym tempem ;]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...