Skocz do zawartości
Forum

Zmęczenie po wysiłku przy nadwadze


Gość Tommek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
kurcze problem niby błahy, ale bardzooo uciążliwy.
Mam 34 lata i sporą nadwagę, kiedyś w niczym mi to nie przeszkadzało. Uwielbiam góry, jazdę na rowerze i czasem siłownie. Po przerzuceniu kilku kilogramów na ławeczce dostawałem jeszcze większej energii na cały dzień. Teraz jej jeszcze bardziej potrzebuję - urodził mi się drugi syn !!! :-)
Od ok roku coś jest nie tak. Szybko chodzę spać (ok 21.00 - do 7.00), budzę się w nocy. Ostatnio jak byłem na rowerze czułem się świetnie, ale po powrocie do domu mięśnie delikatnie drgały, oczy zaczęły szczypać spać mi się chciało i tak już resztę dnia było....
Pomyślałem, że może później na rower będę chodził, ale to nic nie daje. Nawet gorzej mi się śpi wtedy...
Jeśli chodzi o odrzywianie to z pewnością popełniam mnóstwo błędów - śniadanie często jem dopiero po pracy.... Uwielbiam pizze itd. Nie pije alkoholu.
Piszę o tym wszystkim bo wiem że przydałoby mi się odzyskać trochę kondycję, sił witalnych itd, ale jak myślę o tym zmęczeniu to mi się odechciewa.
Ostatnio nawet po basenie (sauna, jakuzzi i TROCHĘ pływania)byłem "wykończony"
Pomóżcie !!

Odnośnik do komentarza

Witam,

szybkie męczenie się może być objawem wielu nieprawidłowości w organizmie. Przyczyny mogą być "błahe", takie jak niedobory płynów, elektrolitów (sód, potas), szczególnie po wysiłku (u osób z nadwagą, które intensywniej pocą się podczas wysiłku wydalanie sodu i potasu jest wzmożone, a więc zapotrzebowanie wzrasta). Może to być niedobór magnezu, który powoduje skurcze i drżenie mięśni, obniżoną tolerancję organizmu na wysiłek i stres. Zbyt niska podaż energii w stosunku do wykonywanego wysiłku (czyli w stosunku do zapotrzebowania) również może przyczyniać się do uczucia zmęczenia i niemożności wykonywania pracy fizycznej.
Przyczyny takiego stanu mogą być niestety poważniejsze. I tu zalecałabym wykonanie badań, przede wszystkim EKG (serce jest bardzo obciążone przy wysiłku u osób z nadwagą - być może wykonywane przez Pana formy aktywności przy takiej masie ciała za bardzo obciążają mięsień sercowy, mięśnie i stawy), badania morfologiczne krwi, badania moczu oraz badanie poziomu TSH - hormon przysadki regulujący funkcję wydzielniczą tarczycy - ponieważ objawy jakie Pan opisuje mogą wskazywać na nieprawidłowe funkcjonowanie tego gruczołu. Dodatkowe badania jakie zalecam wykonać to pomiar ciśnienia krwi oraz poziom cukru we krwi (zbyt niski jego poziom powoduje zmęczenie, niemożność skupienia się oraz niską tolerancję na wysiłek fizyczny, ale zbyt wysoki poziom może powodować senność i także uczucie zmęczenia)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...