Skocz do zawartości
Forum

Czy przybiorę w udach i biodrach po ćwiczeniach na atlasie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat, 1,72 m wzrostu i ważę 62,4 kg. Mam figurę gruszki, uprawiam sport - gram w siatkówkę (regularne treningi trzy razy w tygodniu). Od jakiegoś czasu chodzę na siłownię (mam w domu atlas, materac, drabinkę). Nie zależy mi na zrzuceniu kilogramów, lecz na zbudowaniu ładnej, wyrzeźbionej sylwetki i wzmocnieniu konkretnych partii mięśni. Zastanawiam się czy nie przybiorę jednak zbytnio na masie? Mam zamiar ćwiczyć na atlasie, ale również wykonywać dużo ćwiczeń rozciągających i typowo aerobowych. Gdy stopnieje śnieg i zrobi się trochę cieplej będę regularnie biegać. Moje pytanie: jestem świadoma, że rozbuduje sobie w ten sposób mięśnie, ale czy nie przybiorę za bardzo na masie realizując taki sposób ćwiczeń? Najbardziej obawiam się o uda i pośladki, ponieważ właśnie te partie chciałabym poprawić - ale na pewno nie zwiększyć! Nie stosuję żadnej diety. Odżywiam się po prostu zdrowo i prawidłowo

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeśli nie chcesz nadmiernie rozbudować sobie mięśni to wykonuj głównie ćwiczenia aerobowe i rozciągające. Nie powodują one aż takiego rozrostu mięśni jak ćwiczenia typowo siłowe.
Nie rezygnuj jednak całkowicie z ćwiczeń na atlasie. Wykonuj je bez obciążeń, lub z jak najmniejszym obciążeniem.Wtedy spowodujesz mniejszy przyrost mięśni. Po pierwszych treningach możesz mieć wrażenie, że Twoje mięśnie znacznie się powiększyły, nie przerażaj się tym. Takie zjawisko przejściowe, jeśli zauważysz takie puchnięcie, zmniejsz ilość ćwiczeń siłowych na rzecz lekki aerobów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...