Skocz do zawartości
Forum

Dieta redukująca dla aktywnej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Kuba i jestem studentem AWF wiec ruch nie jest mi obcy. Prócz zajęc chodzę na siłownie 3x w tygodniu w tym biegi na bieżni, gdy pogoda sie trochę poprawi do siłowni dodam biegi na dworze. Co do mnie mam 22 lata, waże 82kg, przy 180 cm wzrostu. Najwięcej zbędnego tłuszczyku osiadło mi na brzuszku oraz pośladkach co jest bardzo nie estetyczne. Przewałkowałem trochę tematów na temat diet,lecz nie znalazłem nic konkretnego. Waga którą chciałbym osiągnac oscyluje w granicach 75kg, tak wiec prosiłbym o rady lub o przykładowy tygodniowy plan żywieniowy za który byłbym bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza

Dodam do tego, z racji iż mieszkam jeszcze z rodzicami, jadam posiłki takie jakie gotuje najczęściej mama, gdzie obiad z racji tego iż ojciec wraca o 17 jest najczęściej o tej porze. Z tego co zauważyłem dotąd podstawowymi błedami są nieregularne pory posiłków, podjadanie między nimi, oraz spożywanie dużej ilości energetyków (naprawdę duże ilości).

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że jeśli poprawisz swoje złe nawyki żywieniowe to na pewno pozbędziesz się paru zbędnych kilogramów. Ja osobiście, gdy przestałam podjadać między posiłkami, jeść słodycze, fast foody, słone przekąski, to schudłam około czterech kilo. Możesz również wykonywać dodatkowe ćwiczenia na partie ciała, które chcesz poprawić. Najlepiej z samego rana - więcej spalisz. Jedz o regularnych porach, np. godzinę po przebudzeniu (i np. po ćwiczeniach już). Pamiętaj też o KONKRETNYM drugim śniadaniu, ponieważ obiad jesz dopiero o 17, stąd wynika pewnie również Twoje podjadanie. I np. ustal sobie, że o 20 jesz kolację i po tym posiłku już niczego nie jesz. Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam ;)

Odnośnik do komentarza

Witaj,

pomocne będzie, jeśli przez najbliższe dni będziesz notować co jadasz, w jakich ilościach i o jakich porach. Postaraj się uwzględnić wszystko co spożywasz, włącznie z wszelkim dojadaniem, przekąskami itd. Swoje notatki zamieść tutaj i być może będzie wiadomo w czym tkwi problem, postaramy się pomóc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tak więc tak, swoje ,,lepsze" odżywianie zaczalem od soboty, lecz juz nie pamietam co dokladnie o jakiej porze skubalem chodzi mi o sobote i niedziele. Wiec zaczne od dnia w ktorym pamietam
Poniedzialek:
Sniadanie godzina 8 miseczka musli z mlekiem
II sniadanie banan to bylo mniej wiecej o godzinie 11.

3 posilek o godzinie 14 nie wiem jak nazwac, gdyz raczej nie byl to obiad ,ale zjadlem 4kromeczki pieczywa razowego z cieniutka iloscia masła a do tego szyneczka z piersi kurczaka.. A i do tego szklanka kawy ,przed siłownią aby dodac sobie małego kopa.

o 17 zaś obiad, jak wczesniej pisalem niestety o tej godzinie mama go robi. A na obiad miałem miskę kopytek polaną tłuszczem.
kolacja godzina 20: 4 kromki pieczywa razowego z makrelą wędzoną.
Wtorek:
Śniadanie 6:30:Miska musli z mlekiem
2 śniadanie dopiero ok.12 z racji zajec: dwie podwójne kromki pieczywa razowego wraz z serkiem kanapkowym
obiad 17:00: kurczak zapiekany z ryżem a ile, to mniej więcej talerz obiadowy
Kolacja 20-00: 4kromki pieczywa razowego cienka warstwa masla a do tego wędlina z piersi kurczaka

Sroda:
Śniadanie 8:00 - 2 jajka na twardo, 3kromki pieczywa razowego + szczypiorek no i między czasie coś podkusiło mnie zjesc 2 praliny czekoladowe :)
II sniadanie 11:00 1 banan
3 posiłek: 14 2 bułeczki grahamki+ 2 kęski piwne do tego szklanka soku pomaranczowego.
obiad 17:00 miska zupy warzywnej
między czasie jakos o 18 jeszcze wypiłem puszkę napoju energetycznego, przed siłownią.
kolacja 19:30 4 kromki pieczywa razowego wraz z pastą z makreli w ktorej skład wchodziło jajeczko + cebulka.

Czy taki tok mojego żywienia, wraz z połączeniem aktywnosci fiztcznej o której pisałem wcześniej jest ok, czy jednak cos poprawic. A i muszę dodac, że o różnych porach dnia piję jakieś 2 szklanki zielonej herbaty wraz z 1łyżeczką cukru. I duża ilosc wody niegazowanej czasem gazowanej która popijam o róznych porach czego nie uwzględniłem w jadłospisie.

Odnośnik do komentarza

staraj się unikać nadmiaru niepotrzebnego tłuszczu, jak np tego, którym polewałeś kopytka. Mógłbyś dla przykładu polać je jogurtem naturalnym z dodatkiem zmiksowanych owoców (jeśli na słodko), samym jogurtem naturalnym lub z dodatkiem przypraw - możesz eksperymentować wedle upodobania. Tak samo makrela wędzona jest dosyć tłusta. Z ryb wybieraj np. gotowanego fileta z dorsza lub w tuńczyka w puszce, w sosie własnym. Na obiad fajnym rozwiązaniem jest dorsz. Mleko wybieraj chudsze, np 2%.
W Twoim jadłospisie praktycznie w ogóle nie ma warzyw ani owoców, poza jakimiś wyjątkami. Dodawaj je do kanapek (pomidory, sałata, ogórek), spożywaj surówki (np z marchewki, buraków, kapusty kiszonej, selera), gotuj do obiadu (kalafior, brokuły). Z przedobiadowego posiłku możesz 4 kromki chleba zredukować do 2 i dodać np jogurt naturalny, kefir, maślankę z jakimś owocem świeżym, przetartym, lub w całości jako dodatek.
W razie potrzeby, pytaj ;)

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedź, będe starał sie cos kombinowac. Fakt patrząc jeszcze raz na mój jadłospis , troszeczke mało jest owoców i warzyw,co od jutra postaram się zmienic. Najgorzej jest z tym obiadem, gdyż mam dylemat. Czy jadajac to co reszta rodziny typu ziemniaki gotowane z dajmy na to schabowym czy nie popsuje to tego o co tak naprawdę walcze przez reszte posilkow czyli utrata zbednych kg.

Odnośnik do komentarza

Nic nie popsujesz. Możesz zasugerować mamie dania obiadowe oparte na ryżu białym/brązowym, makaronie, kaszy gryczanej, jęczmiennej - lub w przypadku jeśli prawie codziennie są ziemniaki - samemu ugotować woreczek ryżu. Zajmie Ci to 10 minut.
Pamiętaj też, że możesz w razie czego zmniejszyć porcje obiadowe, bo nie wierzę by mama kazała Tobie wszystko zjadać lub na siłę wpychała ;)
Z mięs możesz zaproponować czasem pieczonego lub gotowanego kurczaka, potrawkę, cielęcinę czy rybę. W przypadku tego kotleta, Twój nie musi być przykładowo obtaczany w dużej ilości bułki tartej. Każda taka "modyfikacja" jest dla Ciebie na plus. I pamiętaj o tych warzywach i owocach.Warzywa powinny stanowić sporą część na Twoim talerzu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...