Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na uda i brzuch dla nastolatki


Gość mojeudasaokropne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mojeudasaokropne

Witam,
moim problemem są grube uda i brzuch. Mam rocznikowo 14 lat, wzrost 165 i ważę 53 kg (BMI 20.0). Niby to ok, ale jestem okropnie niezadowolona z moich ud i brzucha. Chodzę raz w tygodniu na basen na 45 minut, raz w tygodniu na 1,5 godziny fitness, mam 3 godziny W-F... Niektóre ćwiczenia moje nogi pogrubiają, tj. "dodają" mięśni, a mi chodzi o zrzucenie tłuszczyku :( POMOCYY!!!

Odnośnik do komentarza

Z ćwiczeniami nie możesz przesadzić, ponieważ w miejsce tłuszczyku wejdą mięśnie, które mogą nie do końca być dla Ciebie atrakcyjne. Proponowałabym Ci zacząć robić 6 Weidera plus drobne ćwiczenia na uda, warto poszukać w google zakładam, że są nawet i filmiki. Pamiętaj o systematyce. Przede wszystkim ważna jest dieta. Jedz dużo warzyw, ogranicz sól, ponieważ zatrzymuje wodę w organiźmie, a ta zaś lubi odkładać się na brzuszku. Jedz activię, bądź musli, żeby poprawić perystaltykę jelit. To sprawi, że brzuszek będzie bardziej płaski. Zrezygnuj z fast foodów i jedz mniej, a częściej. Jedzenie dwóch pomidorów dziennie oczyszcza organizm, ananas (nie z puszki!) hamuje napady wilczego głodu oraz poprawia przemianę materii. Ryż zawiera potas, który pomoże Ci pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Zastąp białe pieczywo ciemnym, zamiast majonezu stosuj oliwę zrezygnuj z kawy i pij kilka herbat dziennie, najlepiej czerwonej, bądź zielonej. Pamiętaj o tym, aby jeść śniadanie. Staraj się nie jeść po 18-19 ponieważ Twój żołądek potrzebuje odpocząć. Niestety będziesz musiała wiele sobie odmówić (jestem na tym etapie) ale do takich nawyków żywieniowych idzie sie przyzwyczaić. I oczywiście systematyka w ćwiczeniach. Powodzenia ;)!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Najlepszymi ćwiczeniami na spalanie tkanki tłuszczowej są ćwiczenia aerobowe tj: bieganie, skakanie na skakance, pajacyki, jazda na rowerze czy łyżwach itp. One najszybciej spalają tkankę tłuszczową i nie powodują takie przyrostu mięśni.
Czy to ,,dodawanie: mięśni występuje w czasie treningu, czy jest to proces długotrwały czy ustępuje po pewnym czasie?
Co do a6w zaproponowanej przez Wioll to polecam ją dodać później, kiedy już spalimy tkankę tłuszczową. Aerobiczna 6 Waidera należy do ćwiczeń siłowych, które modelują mięśnie, ale powodują słabe spalanie tkanki tłuszczowej. Na razie radziłabym się skupić na ćwiczeniach aerobowych. Tak jak pisze Wioll pamiętaj o systematyce, gdyż jest ona bardzo ważna przy jakichkolwiek ćwiczeniach.
Możesz też dołączyć do nich ćwiczenia rozciągające, które nie powodują rozrostu mięśni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...