Skocz do zawartości
Forum

Wychodzenie z diety odchudzającej


Gość Chudszyiszczęśliwszy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chudszyiszczęśliwszy

Cześć!

Waga przed : 82
Waga po: 69-71 (zależy kiedy się ważę)
Wzrost: 181 cm
Wiek : 19

1 Godzinne codzienne areoby/pilates i dieta Mniej i zdrowiej żreć przyniosły efekty (przykład słowa "zdrowiej" - musli Sante + jogurt naturalny z rana, 2 śniadanie jakiś owoc, obiad jak obiad tak do 450kcl z warzywkami, kolacja serek biały) .

Jak mam utrzymać efekt? Areoby delikatnie skróciłem do 40 minut, robię za to serie 50 brzuszków żeby powoli wyrobić mięśnie (stopniowo dodaje ilość). Czy dobrze zrobiłem?

Dodam że nie mam zamiaru z rezygnować z ćwiczeń, jak zrobi się cieplej mam zamiar zamienić to na bieganie. :)

Pozwoliłem sobie na "słodkie" grzeszki (4 łyżeczki miodu do serka, 100nl jakiegoś dobrego dżemiku, 3 kostki gorzkiej czekolady - raz zdarzyło mi się to wrzucić do jednego dnia) - będzie to miało wielki wpływ na moje ciało?

Staram się już stopniowo dokładać kalorie do posiłków, z rana trochę więcej rodzynek, otrąb, czasami do obiadu zjem garstkę orzechów lub znowu trochę suszonych owoców z musli. Radzicie to kontynuować? dołożyłem około 200 dodatkowych kalorii do mojej diety, która uwzględniała 1200kcl codziennie.

Proszę o jakieś pokierowanie w tym temacie, i z chęcią posłucham odpowiedzi na te 3 nurtujące pytania - szczególnie na to jak wpływają takie "dni rozpusty".

Odnośnik do komentarza

Witam,
Faza wychodzenia z diety, powinna trwać mniej więcej tyle samo czasu co sama dieta. Jest to bardzo ważna część procesu odchudzania dzięki, której możemy uniknąć lub maksymalnie zminimalizować efekt jo jo.
Odpowiadając na twoje pytania:
1. Uważam, że jest to dobre posunięcie. Dokładanie ćwiczeń siłowych spowoduje przyrost tkanki mięśniowej. Pamiętaj, że tkanka mięśniowa jest cięższa więc Twoja waga może trochę wzrosnąć. Bieganie jest bardzo dobrym pomysłem, warto kontynuować je nawet po zakończeniu wychodzenia z diety.
2. Jesteśmy tylko ludźmi. Jeżeli od czasu do czasu zdarzy nam się taki ,,dzień rozpusty" to nic się nie stanie. A dieta czy wchodzenie z niej nie będzie dla nas aż tak ciężkie. Musimy tylko pamiętać o tym by panować nad tym, aby nagle nie było więcej dni rozpusty niż dni na diecie. Jeżeli masz ochotę na coś słodkiego to polecam gorzką czekoladę
( ma najmniej kalorii z czekolad), owoc lub warzywo. Jeśli lubisz dżem to wybieraj te niskosłodzone lub domowe.
3. Podczas wychodzenia z diety, należy stopniowo podnosić ilość kalorii. Najbezpieczniejsza ilości to od 75-100 kcal na tydzień.

Gdy już wyjdziemy z diety należy pamiętać o pewnych zasadach:
1. Nie wracamy do starych nawyków żywieniowych.
2. Zmniejszamy ilość kalorii naszego jadłospisu o 200 - 400 kcal w porównaniu do kaloryczności sprzed diety
3. Nadal staramy się być aktywni. Skończenie diety, nie oznacza zakończenie ćwiczeń czy uprawiania sportu.

Odnośnik do komentarza
Gość Chudszyiszczęśliwszy

Dziękuje za odpowiedz, na pewno zastosuje się do powyższych rad - w końcu nie pozwolę teraz na to, żeby to co mam poszło w zapomnienie :).

Muszę przyznać, że to nie takie trudne zrzucić parę kilo! - wierzę, że wam też się uda! ^^

Ku Motywacji : Widać ładny zarys górnej części mięśni brzucha (pod żebrami), poza tym poprawił mi się sen, stan zdrowia, kondycja i cera! :)

Odnośnik do komentarza

Witam. moja koleżanka schudła w półtora roku 78kg. nie głodziła się ani nic z tych rzeczy. po prostu jadła znacznie zdrowiej i intensywnie ćwiczyła. nie ma zamiaru wracać do starych nawyków, ale nie chce być też na diecie do końca życia. co ma zrobić? jak 'wyjść' z tej diety żeby uniknąć efektu jo-jo?
nie zrezygnuje z ćwiczeń. jeśli pozwoli sobie na np. hamburgera, ale pójdzie na traning i go spali to uniknie efektu jo-jo?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...