Forum Żywienie i fitness

Czy jabłka tuczą?

~xxxxx23

~xxxxx23

witam!
mam kilka pytań jeżeli chodzi o jabłka:
>ile jabłek dziennie można jeść
>czy jak się je 4-5 jabłek dziennie to może to jakoś zle wpłynąć na nasze zdrowie ,od chzudzanie i prace jelit
>czy można się uzależnić od jedzenia jabłek

tkamil20

tkamil20

Jabłka nie tuczą i są lekko strawne.
Jest powiedzenie - "Jabłko z rana i wieczora chroni ciebie od doktora"
Raczej nic się nie stanie jeśli jesz taka ilość jabłek.
Jabłka to jedne z najzdrowszych owoców. Nie będę pisał jakie działanie i właściwości posiadają ,bo wystarczy ,że wpiszesz w wyszukiwarce i znajdziesz odpowiednie artykuły. Zastosowanie natomiast jest ogromne.

91927 tkamil20 Mężczyzna, 27 lat, Szczecinek
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Witam,
Jabłka mają niewiele kalorii za to dużo witamin i minerałów. Zawierają one dużo witaminy C, której najwięcej znajduje się tuż pod skórką, dlatego warto też jeść jabłka nieobrane ( oczywiście należy je najpierw umyć!). O właściwościach jabłek możesz się więcej dowiedzieć z artykułu: Właściwości jabłek
4-5 jabłek dziennie nie powinno zaszkodzić, choć u niektórych osób mogą one powodować wzdęcia i biegunkę w przypadku spożycia większej ilości. Nie ma określonej ilości jaką możemy zjeść, liczy się zdrowy rozsądek i umiarkowanie.

25 kamila-okulska Kobieta, 28 lat, Lublin
~Brawurka

~Brawurka

no nie wiem ile musiałbyś ich zjeść aby przytyć.... bez przesady, fakt zawierają cukier ale jesli jesz ich 4 to nic Ci nie będzie

~xxxxx23

~xxxxx23

dziękuje za odpisanie , faktycznie czasami mam wzdęcia po jabłkach i co wtedy robić jak temu zapobiegać
,jem je ze skórką nie obieram jabłek nigdy, a czy organizm może się przyzwyczaić do jedzenia jabłek
ile tak naprawdę mają kalorii jabłka kupowane w sklepie bo co kalkulator kalorii to inaczej pokazuje np:jeden pokazuje że 100 g jabłka -48 kalorii , a inny zaś że 52 calrie
na jakiej stronie znajdę najlepszy kalkulator kalorii
jak znacie jakąś stronkę to podajcie będę wdzięczna!

~Mala__MI

~Mala__MI

na wdęcia nic nie poradzisz, po prostu tak jabłka działają. Ja np mogę zjeść 1 góra 2 jabłka bo inaczej będę mieć brzuch jak balon.
Co do kalkulatorów to nie wiem który jest najlepszy ale wydaje mi się że różnica 4 kcal to nie jest jakoś dużo

~Alka12

~Alka12

Co za bzdura po jablkach nigdy a przenigdy nie bendziesz miala brzuch jak balon bo przez owoce i warzywa nigdy nie zgrubnie one mają same vitamini i błoniki jak jestes na diecie to powinaś jeść same owoce i warzywa oraz zeby nie wyglondac anorektycznie jeść mięsobo mięso ma duzo energi zeby rano wstać o i jeszcze cos dodam nie jeć zadnych czekolad, czipsuw, cukierek lub innych fast food

Reyka

Reyka

~Alka12
Co za bzdura po jablkach nigdy a przenigdy nie bendziesz miala brzuch jak balon bo przez owoce i warzywa nigdy nie zgrubnie one mają same vitamini i błoniki jak jestes na diecie to powinaś jeść same owoce i warzywa oraz zeby nie wyglondac anorektycznie jeść mięsobo mięso ma duzo energi zeby rano wstać o i jeszcze cos dodam nie jeć zadnych czekolad, czipsuw, cukierek lub innych fast food

no właśnie mylisz się jabłka są znane z powodowania wzdęć...U niektórych osób ,szczególnie tych z nadwrażliwością jelit mogą także powodować biegunki ...

91325 reyka Kobieta, 28 lat, Za górami za lasami