Skocz do zawartości
Forum

Nagłe tycie przy niedoczynności tarczycy


Gość lenka1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 39 lat. 160 cm wzrostu. Waze 57 kg i waga systematycznie rosnie w przeciagu 3 miesiecy urosla 8kg. Zauwazylam ze po kazdej miesiaczce dostaje extra wage. Moje miesiaczki juz nie sa takie obfite jak byly przez ostanie 5 lat. Przed ciazami wazylam 65 kg i wlasnie te ciaze spowodowaly tak niski spadek wagi. Mialam 2 zdrowe ciaze gdzie ostatnia ciaza to byly trojaczki naturalnie splodzone i wciaz po tych ciazach nic nie robiac schudlam ok 12 kg. Czyli przez ostatnie 5 lat wazylam 50 kg. Po pierwszej ciazy zaraz dostalam niedoczynnosc tarczycy(leki zaczelam brac dopiero po drugiej ciazy), gdzies tam mialam anemie przez krotki czas oraz niedobor zelaza, moze to wszystko spowodowalo taka wage, przez te kilka lat mialam bardzo dobra przemiane materii i musialam uwazaz zeby nie schudnac byl okres ze wazylam nawet 47 kg, teraz jest odwrotnie i tego tez sie obawiam.
Prosze o rade co jesc i jakie cwiczenia stosowac poniewaz boje sie roztyc. Nawet jak cwicze to nie widze spadku wagi.

Odnośnik do komentarza

A kiedy robiłaś ostatnio badanie na poziom hormonów tarczycy? Może coś tam jest nie tak i dlatego tyjesz? Bo przy niedoczynności to jest norma, ale to Twoje tempo jest strasznie duże....
Możesz jeszcze sprawdzić hormony płciowe bo wiem że zaburzenia tych hormonów również mogą powodować tycie

Odnośnik do komentarza

przez ostatnie 1-2 miesiace cwiczylam regularnie 3-4 razy yw tygodniu cwiczenia typowe aerobowe dla spadku wagi. Ostatnie 2 tyg. pofolgowalam. Ja do 15 roku bylam bardzo chuda potem przez kolejne 15 lat mialam problemy z nadwaga i choc zawsze probowalam cwiczyc to nigdy nie moglam zucic wagi. Nastepnym okresem mojej szczuplosci byl okres zaraz po ciazy, ktory zakonczyl sie ok. 3 miesiecy temu bo waga wyraznie rosnie.
Wlasnie ide teraz do lekarza bo skonczyly mie sie pastylki dzis i musze miec wizyte, wiec tam sie dowiem czegos wiecej. Najbardziej wkurza mnie fakt ze waga rosnie i dodam ze wlasnie ze 4 miesiace apetyt mi sie poprawil.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Rozumiem jak bardzo może być frustrujący fakt przybierania na wadzę pomimo naszych wyrzeczeń. Jednak proszę się nie załamywać. Pierwszym krokiem powinno być zbadanie hormonów tarczycy i hormonów płciowych. Być może doszło do zaburzeń w ich produkcji i organizm produkuje ich zbyt mało. Jeżeli się okarze, że masz zaburzenia pracy tarczycy to kolejnym krokiem będzie unormowanie poziomu hormonów. Gdy ich poziom się wyrówna i będzie prawidłowy wtedy należy włączyć dietę i ćwiczenia.
Bardzo dobrze, że ćwiczysz, to bardzo ważne by utrzymywać odpowiednią aktywność fizyczną. Zastanów się czy np nie zmienić ćwiczeń na inne np na zumbę, spinning ( ćwiczenia na rowerkach stacjonarnych), czy fat burning. Nasz organizm lubi wyzwania, dlatego co pewien czas warto zmienić ćwiczenia, aby wprowadzić urozmaicenie.

Odnośnik do komentarza
Gość Mala__MI

a próbowałaś pokombinować z błonnikiem? może on jakoś by Ci pomógł? Możesz tez spróbować z magnezem i chromem jeśli masz ochotę na coś słodkiego, bo czasem niedobór tych pierwiastków powoduje taką hetkę na coś słodkiego

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...