Skocz do zawartości
Forum

Czy odżywiam się prawidłowo?


Gość Barzul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat, 160cm, 55kg.
Wiem, że ważę prawidłowo, jednak chciałabym schudnąć do 5okg, a później tą wagę utrzymać.
Nie jem słodyczy, fast-foodów i białego chleba, piję dużo płynów (w szczególności zielona herbata). Staram się codzinnie uprawiać jakis sport przez minimum pół godziny (chociaz prowadze raczej siedzący tryb życia). Jem regularnie co 6 godzin (7.00 - sniadanie, 13.00 - obiad, 18.00 - kolacja). Na śniadanie jadam najczęściej mleko z płatkami, a na kolację owoc czy warzywo (np. grejpfrut, pomarańczko, marchewka). Z obiadem gorzej, ponieważ jem w szkole, zazwyczaj jest to ponad 500kcal. Dziennie nie przekraczam 1000 - 1200kcal.
Czy odżywiam się prawidłowo? Wiem, że najlepiej jeść co 3-4 godziny, lecz w moim przypadku jest to niemożliwe. Czy powinnam zmienić dietę, dodać coś do niej czy uprawiać więcej sportu?
Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Witam,
W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zwiększenie aktywności fizycznej. Twoja waga jest prawidłowa i nie potrzebujesz żadnej diety odchudzającej, najlepsza dla ciebie będzie zdrowa, dobrze zbilansowana dieta oparta na piramidzie żywienia. 1000 kcal dziennie jest zbyt małą ilością, jak na kogoś w Twoim wieku. W zależności od Twojej aktywności fizycznej w ciągu dnia powinnaś spożywać od 1900 przy małe aktywności do 2800 przy dużej aktywności.
Nie bój się takiej ilości kalorii, jeśli zaczniesz ćwiczyć i uprawiać sport to nie spowoduje ona wzrostu wagi.
Co do samych ćwiczeń to możesz wykonywać te same, które robisz na lekcjach wf lub skorzystać z ćwiczeń umieszczonych w artykule: Ćwiczenia dla nastolatek
Jeżeli nie lubisz ćwiczyć to zastanów się nad jakimś sportem lub kursem tańca. Taniec bardzo dobrze modeluje ciało i poprawia kondycję. Ze sportów polecam bieganie, jazdę na rowerze i pływanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...