Skocz do zawartości
Forum

Niedoczynność tarczycy a problemy z chudnięciem


Gość hankaa

Rekomendowane odpowiedzi

Usłyszałam kiedyś od swojej lekarki ,że mając niedoczynność tarczycy nigdy nie schudnę choćbym sie zagłodziła na śmierć. Czy to jest prawda ,ż eprzy Hashimoto/niedoczynności tarczycy nigdy nie schudnę nawet stosując dietę ? Czy już muszę sie pogodzić ,ż edo końca zycia będę grubasem ,który płacze kazdego dnia,bo nie ma co na siebie włożyć i nie wyjdzie do końca zycia z domu przez to...Jestem załamana- proszę o jakąś poradę czy to prawda co powiedziała mi ta lekarka.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Faktem jest, że przy niedoczynności tarczycy czy przy chorobie Hashimoto odchudzanie jest utrudnione i to dość znacznie. Dzieję się tak, ponieważ hormony tarczycy ( trójjodotyronina i tyroksyna) są odpowiedzialne za przemianę materii w każdym narządzie i tkance ciała. Dlatego też jeżeli zostanie zaburzona produkcja tych hormonów jednym z objawów będzie tycie.
Jednak pomimo tego, że chudnięcie jest mocno utrudnione, nie jest niemożliwe. Odpowiednie leczenie oraz dieta i aktywność fizyczna powinny pomóc i przyczynić się do spadku wagi.
W przypadku choroby Hashimoto najlepiej iść do dietetyka wraz z aktualnymi badaniami aby indywidualnie dopasował dietę. Poszukaj zatem dietetyka w swojej okolicy, który przyjmuje na NFZ.

Odnośnik do komentarza

Kamila Okulska
Witam,
Faktem jest, że przy niedoczynności tarczycy czy przy chorobie Hashimoto odchudzanie jest utrudnione i to dość znacznie. Dzieję się tak, ponieważ hormony tarczycy ( trójjodotyronina i tyroksyna) są odpowiedzialne za przemianę materii w każdym narządzie i tkance ciała. Dlatego też jeżeli zostanie zaburzona produkcja tych hormonów jednym z objawów będzie tycie.
Jednak pomimo tego, że chudnięcie jest mocno utrudnione, nie jest niemożliwe. Odpowiednie leczenie oraz dieta i aktywność fizyczna powinny pomóc i przyczynić się do spadku wagi.

Ja mam niedoczynność tarczycy a jestem szczuplutka ( ale wyglądam ok) i nie umię za bardzo przytyć. Dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Gość zalamana123

Mam 20 lat i niedoczynność tarczycy . Moj wynik na TSH wyniósł 8.900 . Teraz przyjmuje tabletki przepisane przez lekarza Euthyrox . Na wielu forach czytałam ze u kobiet przyjmujących ten lek znacznie wzrosła waga . Natomiast mój lekarz rodzinny powiedział ze moja waga spadnie . Nie wiem co mam o tym sądzić . Chciałam dodać ze od 10 miesięcy się odchudzam . Codziennie ćwiczę co najmniej 45 min , zdrowo się odżywiam ( gotowane na parze warzywa , chude mięso , ryby , owoce , musli itd ) , jem 5 posiłków dziennie ,. nie jem słodyczy oraz innych wysokokalorycznych oraz niezdrowych produktów . Mimo to przez 10 miesięcy udało mi się zrzucić zaledwie 5 kg . Co miedzy innymi było przyczyna mojej wizyty u lekarza . Z niecierpliwością czekam na odpowiedz . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...