Skocz do zawartości
Forum

Tycie po piciu kawy w kapsułkach


Gość Asiaka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest możliwe aby utyć pijąc kawę z mlekiem z ekspresu na kapsułki . Nie jem dużo ale odkąd mam ten ekspres to piję po kilka kaw dziennie i ostatnio zauważyłam że nie wchodzę w swoje ubrania, czy można tak utyć po takiej kawie. W sumie każda kawa ma około 100 kcal ale czy jedząc tak mało a pijąc te 2 lub 3 dziennie kawy można faktycznie tak strasznie się roztyć ?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Wszystko zależy od tego jaką kawę pijesz czy słodzisz i jakiego mleka dodajesz.
Jedna łyżeczka cukru posiada 20 kcal. Jeżeli słodzisz 2 łyżeczki to z każdą kawą wprowadzasz 40 kcal, gdy pomnożymy to przez 3 kawy otrzymamy wynik 120 kcal. I są to kalorie pochodzące z samego cukru.
Nie wiem jaką kawę pijesz ale kawa w kapsułkach jest kaloryczniejsza od zwykłej małej czarnej. Kawa cappucino posiada 59 kcal a late macchiato 137 kcal ( 2 kapsułki) .
Do tego dochodzi mleko, jeżeli pijesz mleko tłuste 3,2% to w 100 ml jest około 60 kcal.
Spróbuj zatem ograniczyć ilość cukru i zmienić mleko na mleko odtłuszczone. Jeśli pomimo tego nadal będziesz tyć to proponowałabym zastanowić się nad innymi przyczynami wzrostu wagi.

Odnośnik do komentarza

jak mozna zadawac tak glupie pytanie
tyjemy od jedzenia kawa jest plynem ktory nie ma kalorii
jezeli do tego pochloniesz 2 ciacha 2 lyzli cukru smietanke to logicznie tyjesz od dodatkow
kawa drazni zoladek i masz po wypiciu ochote na jedznie i od tego tyjesz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...