Skocz do zawartości
Forum

Odstające sutki u nastolatka a ćwiczenia


Gość Pomocy1997

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pomocy1997

Witam mam prawie 16 lat. Warzę 59 kg i mam wzrost 176 cm. Chodzi o to że przy takiej wadze i wzroście powinienem mieć niezłą sylwetkę... ale jednak tak nie jest. Dawniej w krótkim czasie przytyłem i nc z tym nie robiłem przez rok. Po jakimś czasie wziołem się za siebie i schudłem jakieś 6 kg oraz urosłem jakieś 6 cm . Ćwiczyłem mieśnie brzucha i jestem z tego zadowolony bo są one widoczne. Teraz do rzeczy mam damskie cycki oraz odstają mi sutki. Pod sutkami mam takie coś twardego kulistego. Głupio się czuje z takim wyglądem. Uprawiam czynnie sport oraz od paru dni ćwicze również na siłowni. Nic to nie daje chociaż mięśnie są to układają sie jak u kobiet a sutki dalej odstają. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest prosta, jeśli trenujesz w siłowni udaj się po poradę do dobrego trenera. Oceni stan zdrowia i wygląd twojej klatki, jeśli lekarz nie będzie potrzebny( a na 99% nie będzie) dobierze zestaw ćwiczeń, które pozwolą nabrać klacie odpowiedniego wyglądu. Sam jestem trenerem z dużym doświadczeniem i wiem, że problem można szybko rozwiązać. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

ćwiczenia owszem mogą pomóc ale moim zdaniem to najpierw niech wykluczy podłoże zdrowotne, bo zawsze bezpieczniej jest tak zrobić. Mi trener zawsze tak powtarzał, że on lekarzem nie jest i diagnoz nie stawia, węc jak mam jakieś objawy, które mnie niepokoją to najpierw do lekarza

Odnośnik do komentarza
Gość Pielęgniarka54

Witam
w przypadku ginekomastii mówimy o piersiach u mężczyzny. Możemy wyróżnić ginekomastię: mięśniową, tłuszczową, polekową, pohormonalną (hormony płciowe wraz z hormonami nadnerczy i nerek).

Makropigmentacja patologiczna sutka męskiego - występuje u mężczyzn jeśli jest taka jak u kobiet (rodzaje miseczek)
Makropigmentacja patologiczna otoczki męskiej - występuję u mężczyzn jeśli kolor otoczki się zmienił lub jest większa niż płaska, wklęsła oraz zmienia położenie m.in na środek
Makropigmentacja patologiczna brodawki męskiej - występuje u mężczyzn jeśli występuje wysunięcie brodawki sutkowej poza otoczkę (aereole).
Są to również objawy feminizacji lub zespołu nienawrażliwości na androgeny.

Wykonaj badania :
RTG klatki piersiowej, USG sutka, USG jamy brzusznej, USG tarczycy, morfologia, hormony płciowe, hormony mózgowe, hormony nadnerczy i nerek, hormony tarczycy; skonsultuj się z genetykiem ponieważ mogłeś odziedziczyć po kobiecie ze swojej rodziny, udaj się do lekarza POZ a nawet do endokrynologa. Oni zadecydują o ćwiczeniach czy nawet interwencji hormonalnej czy chirurgicznej.

pozdrawiam i życzę zdrówka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...