Skocz do zawartości
Forum

Skład czekolady


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie uwielbiacie czekolady ? Czy te co ja lubię są nawet nawet względem składu ? Czy sama chemia ?

Alpen Gold Gorzka wiśniowa Czekolada

Czekolada z nadzieniem mlecznym o smaku wiśniowym (22%) i owocowym nadzieniem wiśniowym (18%)
Masa kakaowa w czekoladzie minimum 46%.
Oprócz tłuszczu kakaowego zawiera tłuszcze roślinne.

Składniki cukier, miazga kakaowa, owocowe nadzienie wiśniowe [syrop glukozowy, cukier, przecier wiśniowy (9%), substancja utrzymująca wilgoć (sorbitol), koncentrat soku czarnej marchwi, regulatory kwasowości (kwas cytrynowy, kwas winowy), koncentrat soku aronii), aromat, substancja zagęszczająca (pektyna)], tłuszcze roślinne, serwatka w proszku, tłuszcz mleczny, śmietanka w proszku, odtłuszczone mleko w proszku, maltodekstryna, emulgatory (lecytyna sojowa, E 476), proszek wiśniowy (0,2%), aromaty

Goplana deserowa Orange Margarita

Czekolada nadziewana kremem o smaku Orange Margarita.
Skład: cukier, miazga kakaowa, tłuszcz roślinny, tłuszcz kakaowy, jogurt w proszku, syrop glukozowy, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, sorbitol, spirytus 1,4%, tłuszcz mleczny, proszek pomarańczowy 0,7%, lecytyna sojowa, polirycynooleinian poliglicerolu, inwertaza, aromaty.
Masa kakaowa w czekoladzie min. 45%
Masa netto: 90 g
Wartość energetyczna w 100 g: 491 kcal

Odnośnik do komentarza

~Trick
Najzdrowsza czekolada to taka która zwiera najwięcej kakao. Najlepiej jeść taką która ma powyżej 70% zawartości kakao:D

Uważam tak samo, więc przy wyborze czekolady interesuje mnie zawartość kakao, wybieram tę o 70% lub powyżej. Jak już zjeść kawałek czekolady, to tylko tej dobrej. A tak poza tym to dobre czekolady ma Lindt, swoją drogą ciekawe jak smakuje czekolada z chili?

Odnośnik do komentarza

sjlilia
~Trick
Najzdrowsza czekolada to taka która zwiera najwięcej kakao. Najlepiej jeść taką która ma powyżej 70% zawartości kakao:D

Uważam tak samo, więc przy wyborze czekolady interesuje mnie zawartość kakao, wybieram tę o 70% lub powyżej. Jak już zjeść kawałek czekolady, to tylko tej dobrej. A tak poza tym to dobre czekolady ma Lindt, swoją drogą ciekawe jak smakuje czekolada z chili?
Jadłam kiedyś z Wedla pomrańczowo-chili była pyszna :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...