Skocz do zawartości
Forum

Mobilizacja przy odchudzaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

jest tu dość sporo wątków indywidualnych, w stylu "Odchudzanie krok po kroku". Proponuję jednak coś nieco innego - zbiorczy wątek wzajemnej mobilizacji związany z wyszperanym przeze mnie programem "90 dni do eko" -
To nie żadna restrykcyjna dieta, wygląda to na system kontrolno-mobilizujący, żeby wbić sobie do głowy dobre nawyki żywieniowe (wbrew nazwie nie jest przeznaczony jedynie dla eko-świrków).
Spróbować nie zaszkodzi. Ja potrzebuję chyba zewnętrzego kopniaka, a ten przynajmniej wydaje się delikatny.
Ktoś ma podobnie?

Odnośnik do komentarza

Hej, ja znów nie mogę dobrać do siebie ćwiczeń...wiem, ze chcę zacząć uprawiac coś regularnie, ale bardziej dla zdrowia , schudnięcia , dobrego towarzystwa niż jakoś super profesjonalnie. Myślałam o squashu / tańcu/aerobiku....i chyba zrobie tak, ze najpierw zapisze się na aerobik 2 razy w tygodniu, nabrałabym troche kondycji...co o tym myślicie??
Jeśli chodzi o tę mobilizację, tom o schudnięciu przypomina mi lustro i fakt, żejak bedzie ciepło i gdzies wyjade to nie chciałabym sie wstydzić tyyłka, brzucha...
jeszcze myślę sobie np. jak dobrze wyglądałabym w nowej sukience gdybym schudła tak z 3 kg. Niby to nie dużo, a jednak waga stoi w miejscu bo jednak nie wytrzymuję i pożrę coś słodkiego dla tego rozumiem, że ważna jest mobilizacja. Zawsze można obejrzeć sobie jakies odsysanie tłuszczu- żeby sie przestraszyć, albo jakiś program typu Drzyzga poświęcony ludziom "oversize" . Z kolei dołuje mnie strasznie jak widzę szczuplutkie, zgrabniutkie dziewczyny, więc może lepeij narazie unikac takich widoków, zeby się zbytnio nie zasmucić i na pocieszenie nie zjesc czekolady:). Można jeszcze sobie pomyśleć, że dzięki mniejszej wadze uniknie się problemów typu pajaczki na nogach. Nie wiem co jeszcze dodać, bo sama potrzebuję mobilizacji, myślę, że najszybciej to by cżowiek schudł jakby wiedział, że jeżeli nie zacznie zrzucać wagi to np. za 2 miesiace czeka go operacja! takie drastyczne posunięcie, ale to by na pewno zadziałało.

Odnośnik do komentarza

a jeszcze przypomniało mi się, może cos w stylu zapisywania sobie: potrafię zdrowo się odżywiać; jedzenie warzyw sprawia mi przyjemność; umiem zdrowo i smacznie gotowac; itd. i powtarzac to sobie kilkanaście razy np. wieczorem.
tylko nie można pisać zdań z "nie" typu: nie zjem dziś batona, bo nasz mózg nie widzi słowa "nie" i jedyne co mamy w tedy na mysli to baton

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mobilizacja podczas odchudzania jest bardzo ważna, ponieważ pozwala nam wytrwać w swoich postanowieniach. Jednak na każdego działa co innego. Poniżej przedstawię kilka sposobów na mobilizację.
1. Zdjęcia - podczas odchudzania rób co tydzień jedno zdjęcie swojej sylwetki. Tak łatwiej zobaczysz efekt, co już jest motywujące do dalszego trudu. Modyfikacją tej metody jest mierzenie obwodów co tydzień w newralgicznych miejscach.
2. Prowadzenie dziennika odchudzania. Spisujemy w takim dzienniku wszystko co dotyczy naszego odchudzania np emocje, co zjedliśmy, na co mieliśmy ochotę, co zrobiliśmy aby nie zjeść tego na co mieliśmy ochotę.
3. Nagrody - przygotujmy sobie słoik albo skarbonkę. Za każdym razem, gdy uda nam się opanować lub osiągnąć jakiś mały cel wpłacamy do słoika np 5 zł. Po udanym odchudzaniu mamy dodatkowe pieniądze na np nowe ubrania.
4. Jeżeli chodzimy na fitness, basen czy siłownię to chodźmy tam razem z koleżanką, mężem czy chłopakiem. Zawsze raźniej jest razem, po za tym jedna osoba będzie mobilizowała drugą.
5. Stawiajcie sobie małe cele. Łatwiej osiąga się małe cele niż jeden duży. Po za tym im więcej sukcesów tym większa motywacja. Dlatego też nie zakładajmy, że w miesiąc schudniemy 6 kg tylko zacznijmy od 2.
6. Przyklejenie na lodówkę zdjęcia albo siebie sprzed przytycia albo kobiety puszystej. W zależności co na nas działa. Otwierając lodówkę w poszukiwaniu czegoś do zjedzenia, będziemy widzieć do czego dążymy lub przed czym staramy się uchronić.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...