Skocz do zawartości
Forum

Który pasztet wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wybrać?
Wielkopolski pasztet z drobiu z pomidorami firma Profi. Wielkopolski pasztet z drobiu z pomidorami - Profi
Skład: Woda, tłuszcz wieprzowy, mięso oddzielone mechanicznie z kurcząt i gęsi 13%, wątroba z kurcząt 8%, serca z kurcząt 6%, wątroba wieprzowa, jaja koncentrat pomidorowy 5%, kasza manna z pszenicy, sól, białko sojowe, skrobia modyfikowana, olej roślinny, warzywa (cebula, papryka), przyprawy.
Wartości odżywcze na 100 g produktu:
Energia: 885 kJ / 211 kcal
Białko: 7.7 g
Tłuszcz: 17.6 g
Weglowodany ogólem: 5.7 g

Indykpol Pasztet delikatesowy z żurawiną
Skład: Wątroba indycza 26,3%, mięso wieprzowe 20,5%, serca indycze 13,5%, woda, mięso indycze 7,8%, kasza manna (z pszenicy), tłuszcz wieprzowy, żurawina kandyzowana 3%, cukier, skóry wieprzowe, białko sojowe, sól, tłuszcz drobiowy, olej roślinny, substancja zagęszczająca guma guar, mleko w proszku, przyprawy, ich ekstrakty i aromaty (w tym seler, gorczyca), wzmacniacz smaku E621, dekstroza, stabilizatory: cytryniany sodu, mleczan wapnia, regulatory kwasowości: octany sodu, przeciwutleniacz: askorbinian sodu, substancja konserwująca: azotyn sodu, E202, E214.
Produkt może zawierać śladowe ilości jaj.
Wartości odżywcze w 100 g
Wartość energetyczna w 100 g: 215,00 kcal
Białko w 100 g: 14,80 g
Węglowodany w 100 g: 5,20 g
Tłuszcz w 100 g: 15,00 g

Lub kupuję na wagę w firmie Zbyszko pasztet francuski lub pasztetową.
Jak myślicie które jest bardziej zdrowszy ? I czy w ógole pasztety powinno się jeść ?

Odnośnik do komentarza

Dla mnie oba to syf,dlaczego? już piszę.
1. Wielkopolski zawiera mięso oddzielone mechanicznie ( czyli mieszanka tłuszczu,kości,skór,chrząstek i różnych niesympatycznych rzeczy ) ale za to nie widzę substancji konserwujących typu benzoesan sodu,który nie powinien być mieszany z żadnymi warzywami i owocami zawierającymi witaminę C. Nie ma wzmacniaczy smaku. Mięsa też poskąpili.

2. Ten pasztet to jakieś nieporozumienie żywieniowe mimo tego,że mięsa jest sporo. Widzę same stabilizatory i konserwanty.

Zawartością tłuszczu,białka i węglowodanów też się minimalnie różnią od siebie,wartością energetyczną także.

Generalnie ja robię swój pasztet domowy,dorzucam co mi się podoba,bo jestem zwolenniczką takiego jedzenia.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...