Skocz do zawartości
Forum

Dieta na przyrost masy mięśniowej


Gość slawek1402

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawek1402

Witam. Mam 182 cm wzrostu waże 76 kilo jestem dość szczupły. Piszę bo przez ostatnie dwa lata w ogóle nie ćwiczyłem nie biegałem ani nic podobnego. Tego roku w lipcu miałem wypadek przy pile uszkodziło mi dłoń miałem przecięte ścięgna zginaczy palca środkowego i wskazującego od tego czasu ręka mi troche wychudła. Co mogę zrobić żeby przybyło troche masy mięśniowej? Jednocześnie chciałbym zadbać o całe swoje ciało i kondycje. Ile czasu dziennie poświęcić na bieganie ćwiczenia? Jakie mogą to być ćwiczenia? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Dieta taka powinna być bogata w białko, dlatego też wprowadź produkty będące źródłem białka np mięso drobiu ( sporo białka, mało tłuszczu), nabiał, rośliny strączkowe, mleko i przetwory mleczne.

Odnośnik do komentarza
Gość Kolega01

Witam. Moja sytuacja wygląda niestety źle a nawet bardzo źle. Mam 20 lat wzorst 174 i ważę 58kg. Sama skóra i kości. Próbowałem na własną rękę przytyć i nie daje rady ciągle ta sama waga. Mam bardzo szybką przemianę materii. Czy to możliwe żebym był chory? Czy wystarczy odpowiednia dieta i trening??
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
Dieta na przybór masy powinna mieć odpowiednią kaloryczność. Przyjmuje się, że należy przyjmować o 25% więcej kalorii niż dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Należy jednak pamiętać, że każdy z nas jest inny, więc nie dla każdego taka nadwyżka będzie odpowiednia. warto dopasować ją do swojej aktywności i uwarunkowań genetycznych.
W diecie na przybór masy bardzo ważny jest odpowiedni skład posiłków jakościowy i ilościowy. Dlatego też należy zwrócić uwagę na:
1. Węglowodany- unikamy węglowodanów prostych na rzecz złożonych. Najlepszym źródłem takich węglowodanów są kasza, pieczywo pełnoziarniste. Powinno się je spożywać przed treningiem. A węglowodany proste po treningu.
2. Tłuszcze - starajmy się spożywać nienasycone kwasy tłuszczowe. Ich źródłem mogą być orzechy, migdały, oliwa z oliwek, ryby morskie i owoce morza
3. Białko - to z niego powstają mięśnie, więc bardzo ważna jest jego ilość. Powinno się go przyjmować od 150 - 200g białka na dobę. Źródłem białka w diecie mogą być: mięso drobiowe, ryby, nabiał, jajka, białko serwatkowe, czy odżywki białkowe. Białko powinno być pożywane na wieczór.
4. Witaminy i minerały - dla sportowców i osób chcących nabrać masy ważnymi witaminami są: A,E i C oraz witaminy z grupy B
Ważnym punktem diety jest woda. Powinniśmy jej pić ok. 2,5 litrów dziennie. Woda usuwa toksyny, ciała ketonowe i produkty metabolizmu białek.
Przykładowy jadłospis dostępny jest w artykule: dieta na masę.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Chciałbym przytyć około 10-15 kg. Nie mam pomysłu, jak do tego mam dojść. Mam 185 cm wzrostu, ważę 64 kg. Mam bardzo dobrą, a zarazem szybką przemianę materii. Chciałbym dostosować odpowiednią dietę oraz uprawiać sport, ale nie wiem jaki? Kolega polecał mi uzupełniać dietę suplementem białka (np. gainery).
Dodam, że przy wizycie u lekarza rodzinnego nic nie zlecił.
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...