Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia i dieta odchudzająca po operacji przepukliny


Gość bo...ky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 21 lat, w kwietniu bieżącego roku poddałem się operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej. Była ona w zaawansowanym stadium i nie musiałem długo czekać na operację. Wykonywano mi ją metodą Liechtensteina, a więc oczywiście z wszczepieniem siatki. Po zabiegu pozostał mi trwały ślad, a mianowicie 7-8 centymetrowa blizna. Ostatnio konsultowałem się z lekarzem chirurgiem i powiedział, iż cała rehabilitacja przebiegła pomyślnie, a siatka całkowicie się wchłonęła.

Minęło już prawie 8 miesięcy, a w owym czasie przytyłem aż 10 kilogramów i czuję się z tym bardzo źle. Co najgorsze - pojawił się tzw. mięsień piwny :). Chciałbym go jak najszybciej zgubić. Jakie ćwiczenia na brzuch, ale także i mięśnie rąk oraz klatki piersiowej mogę, a jakich nie mogę wykonywać? Czy mogą one być forsowne?

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną odpowiedź,
Rafał

Odnośnik do komentarza
Gość Mobilek

Witam! Kilka miesięcy temu miałem zabieg przepukliny pachwinowej, wcześniej natomiast glistę ludzką w skutek pomagania osobom starszym. Ostatni okres czasu był wyjątkowo stresujący (egzaminy, poszukiwanie pracy, sytuacje życiowe). Od zawsze miałem szczupłą budowę jednak po tym wszystkim schudłem jeszcze bardziej i stoję w miejscu. Myślałem, że po jakimś czasie poz abiegu wszystko jakos odżyje natomiast ja dalej ważę 51kg w wieku 20 lat przy wzroście 170cm. Radząc się lekarza dostałem do wykupienia lek Protifar i mam go zażywać 2 razy dziennie po 2 miarki. Ćwiczyć siłowo jeszcze póki co nie mogę ze względu na operację. Chciałbym się poradzić czy ten lek w żąden sposób mi nie zaszkodzi lub nie zaburzy mojego metabolizmu? Nie chcę być w jakiś sposób grubszy, chcę po prostu równomiernie przytyć i mieć normalną budowę, z czasem zacząć ćwiczyć, na chwilę obecną zaczynam wracać do jazdy na rowerze. Posiłki mam dość standardowe, zazwyczaj 3 główne posiłki i podjadanie w ciągu dnia, piję sporo płynów. Proszę o rady i opinie dotyczące tego leku oraz co mógłbym zrobić w mojej obecnej sytuacji gdyż nie mam warunków życiowych i materialnych aby w chwili obecnej podjąć się jakiś specjalistycznych diet. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...