Skocz do zawartości
Forum

Obwisła skóra po operacji zmniejszenia żołądka


Gość monika26030

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monika26030

mam ogromny problem z nawaga,w ciazy przytyłam 45kg po urodzeniu waga szła tylko w góre. w chwili obecnej waże 120 kg,stosowałam diety,ćwiczyłam,brałam róznego rodzaju tabletki i nic nie pomogło więc zapisałam się na operację zmiejszenia żołądka,cieszę się bardzo bo skończą się moje problemy z nadwagą. ale obawiam się że zostanie mi wisząca skóra jestem tego pewna i strasznie się tego boję czy są jakieś zabiegi na ujędrnienie skóry na brzuchu??co należy stosować i robić zeby zostało tego jak najmniej?bardzo proszę o odpowiedz.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,
W wyniku szybkiej utraty wagi, która zazwyczaj następuje po operacji bariatrycznej może pojawić się problem nadmiaru skóry. Jeżeli nadmiar skóry jest duży, najczęściej dokonuje się chirurgicznego usunięcia jej. Jeżeli nadmiar jest mały, najczęściej wystarczą ćwiczenia oraz odpowiednie nieinwazjne zabiegi i kosmetyki. O wszystkich następstwach a także o tym jak im zapobiec dowiesz się od swojego lekarza prowadzącego, ponieważ to on będzie decydował, która metoda walki z obwisła skórą będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli możecie sobie pozwolić finansowo na jakis zabieg to polecam endermologię. Intensywny masaż stymuluje również fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, przez co skóra staje się napięta i elastyczna, cellulit zredukowany, a blizny i rozstępy ulegają spłyceniu. Seria takich zabiegów da efekty o wiele szybciej niż jedynie bańka chińska.

Mogę tutaj polecić dobry gabinet w Krakowie;
https://beautytower.pl/modelowanie-sylwetki/endermologia/

Doradzili mi tam ten zabieg i jestem bardzo zadowolona z ich pomocy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...