Skocz do zawartości
Forum

Jak zapobiec efektowi jojo?


Gość pripha

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu zaczęłam stosować środki odchudzające. Efekty są całkiem zadowalające. Jednak wczoraj znajoma powiedziała mi ze po ich odstawieniu moja waga wróci, a nawet będzie większa niż przed rozpoczęciem kuracji. Czy to prawda? Jak temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza

Musisz pamiętać, że takie środki to śliska sprawa. Zacznij uprawiać jakiś sport może pływaj albo biegaj to najmniej wymagające sporty. I zacznij się zdrowo odżywiać. Nie musisz być ciągle na diecie ale przyzwyczajaj organizm do mniejszej ilości kalorii i tłuszczów. Wtedy na pewno efekt jo-jo będzie mniejszy albo wcale go nie będzie. Powodzenie:)

Odnośnik do komentarza

Dieta cud nie istnieje ! Takie jest moje zdanie. Jeżeli ktoś uważa, że schudnie 10 kg a po zakończonej diecie wróci do starych nawyków żywieniowych jest w błędzie...W diecie nie chodzi o zagładzanie się przykładowo przez trzy tygodnie, a potem dawaj, obżeramy się ile wlezie, aby nadrobić..haha Trzeba całkowicie zmienić w swojej główce podejście do jedzenia...Jedzenie to paliwo, które ma nam zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu..tak jak benzyna w samochodzie. Nie można stosować jedzenia jako środek uspokajającym czy polepszający nam humor. Co w zasadzie przynosi odwrotny skutek...
Jesteś tym co jesz !! Pamiętajcie...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie chcesz mieć efektu jo jo to musisz zastosować 3 zasady:
1. Po skończonej diecie obniż ilość przyjmowanych dziennie kalorii o około 400.
2. Ćwicz 40 minut dziennie każdego dnia. możesz wykonywać ćwiczenia rozciągające, aerobowe czy siłowe. możesz też jeździć na rowerze, rolkach czy pływać ważne byś była jak najbardziej aktywna.
3. Nie wracaj do starych nawyków. odżywiaj się zdrowo i jedz dobrze zbilansowane posiłki.
Nie gwarantuje to, że efekt jo jo się nie pokarze ale na pewno w zaczynam stopniu ogranicza taką ewentualność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...