Skocz do zawartości
Forum

Dieta 1200 kcal


Gość Wiesława77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiesława77

Ostatnio koleżanka doradziła mi abym zaczęła stosować dietę 1200 kcal. dziennie. Z uwagi na to iż nie jestem w stanie jadać pięć razy dziennie jak jest do danej diety przypisane obawiam się, że będzie to bezskuteczne. Czy powinnam zacząć stosować inna dietę??

Odnośnik do komentarza

Większość diet zakłada jedzenie pięciu posiłków dziennie ale na pewno znajdziesz taką, która będzie dla ciebie odpowiednia. Nie powiedziałaś dlaczego nie możesz jeść pięć razy dziennie a to ma duże znaczenie... to przez tryb pracy czy dlatego że jesteś nieprzyzwyczajona? jeśli to drugie to musisz spróbować. Ja kiedyś w ogóle nie mogłam jeść śniadań.. ale zaczęłam jeść malutkie porcyjki i w końcu jakoś się przyzwyczaiłam. Teraz nie mogę się obyć bez śniadania.

Odnośnik do komentarza
Gość mgr inż. Marta Michalak

Każda dieta powinna być indywidualnie dopasowana, niezależnie od tego czy ma 1000 kcal, czy 1500 kcal. Dietę 1000kcal można rozłożyć na 4 posiłki, nie musi to być koniecznie 5 posiłków. Poza tym posiłki powinny być dopasowane do Pani trybu życia np. obiadokolacja w domu zamiast obiadu i kolacji i lunch w pracy. Z tego względu nie polecam stosowania ,,diet od koleżanek''. Brak takiego indywidualnego dopasowania posiłków i potraw, które Pani lubi spowoduje, że na takiej diecie ciężko długo wytrwać. Natomiast jeśli chodzi o 5 posiłków, to proszę zwrócić uwagę na to, że dwa z nich to tak naprawdę niewielkie przekąski około 100-120kcal. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Może odpuść sobie 1200 kcal i jedz 1500-1600 kcal dziennie, ale zacznij się ruszać, pobiegaj, zacznij jeździć na rowerze. Spalaj nadmiar kalorii a nie skupiaj się na wprowadzaniu deficytu żywieniowego. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłby suplement diety wspomagający odchudzanie w rodzaju zielonej kawy. Połączenie sportu, zrównoważonej diety i "wspomagacza" odchudzania uważam za najlepszy sposób na zrzucenie kilogramów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...