Skocz do zawartości
Forum

Przybranie na wadze po diecie niskoglikemiczna


Gość Ekologiczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ekologiczny

Szanowni Państwo,

Mam 28 lat, 180 cm i ważę 55 kg. Kandydoza po terapii antybiotykowej i wymuszona nią dieta nisko-glikemiczna spowodowała spadek wagi. Straciłem w ciągu miesiąca ok. 10-15 kg. W tym momencie jedząc dużo ryb (tuńczyk, śledź), mięsa drobiowego (pierś i udo indyka), jaj, oleju (ostropest, oliwki), warzywa (brokuły, cukinia, por, rukola), kaszę gryczaną i produkty, które mogę upiec z maki gryczanej - udało mi się zatrzymać dalszą utratę wagi.

Niestety eliminując z diety produkty zawierające skrobię, cukier, większość owoców i warzyw zakwaszających lub słodkich, przetworzonych produktów oraz mleka - nie jestem w stanie odbudować tkanki mięśniowej. Większość energii zużywam na utrzymywanie odpowiedniej temperatury podczas chłodnych dni (poruszam się pieszo lub rowerem, porzuciłem samochód wiele lat temu - dla zdrowia :)

Do czasu utraty wagi biegałem, pływałem, jeździłem dużo na rowerze. Unikałem siłowni, gdyż przesuwanie ciężarów w miejscu jest dla mnie ciężkim przeżyciem. W tej chwili pozostawiłem jedynie jogę.

W jaki sposób mogę odzyskać swoją siłę i witalność. Jakie ćwiczenia i dieta będą wskazane w takim przypadku?

Dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Gość Ekologiczny

Dziękuję za odpowiedzi. Lekarz nie wie, kieruje mnie w stronę dietetyków.

Na diecie wciąż jestem. To w miarę zdrowa dieta, ale trochę odczuwam braki pewnych produktów.

Dlaczego z białkiem trzeba uważać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...