Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie przy dwóch posiłkach dziennie


Gość Papita

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! potrzebuje porady eksperta w sprawie mojej wagi. Mam około 6 kilo nadwagi i pragnę to jakoś zrzucić razem z kilkoma dodatkowymi tak aby rzucić jakieś 10-12-15 kilogramów. Do tej pory stosunkowo dużo jadłem, ale jakieś 3 tygonie temu zmieniłem swoją diete. Teraz jem dopiero drugie śniadanie w szkole, ponieważ na pierwsze nie mam czasu w domu. Więc w szkole jem jabłko lub jakąś kromke razowego chleba z serkiem wiejskim lub szynka. Następnie jem obiad około godziny 16-18, a potem często nie jem kolacji. Problem jest w tym, że mógłbym jeść więcej posiłków i jeść mniejsze porcje, ale nie moge przekonać rodziny do pomocy mi w odchudzaniu się. Prosiłbym o jakieś rady dotyczące produktów które powinienem spożywać i jeżeli możliwe podanie jakiś ćwiczeń które mógłbym wykonywać, aby zrzucić wage, szczególnie "brzuch". Niestety nie mam dostępu do siłowni lub fitness clubu.

Odnośnik do komentarza

Witam,
dwa posiłki to stanowczo zbyt mało. Powinieneś jeść minimalnie 4 posiłki w regularnych odstępach czasowych. Śniadanie powinieneś jeść zawsze, ponieważ pobudza ono naszą przemianę materii oraz daje energię na całe do południe. Pierwszy posiłek powinien być spożywany w ciągu godziny od wstania z łóżka. Tak samo jest z kolacją, ją również powinieneś jeść. Nie jedzenie kolacji jest błędem, gdyż powoduje, że do snu kładziemy się głodni. Ostatni posiłek jemy na 3 godziny przed snem, tak by nie obciążać układu pokarmowego na noc. Pomiędzy posiłkami nie możesz podjadać, dlatego też warto wyznaczyć sobie kolejne 2 posiłki tj: II śniadanie i podwieczorek. Nie bardzo rozumiem stwierdzenia ,że nie możesz przekonać rodzinny do pomocy w odchudzaniu? Porozmawiaj z nimi, może zaproponuj abyście wszyscy razem przeszli na dietę? Jeżeli mimo to rodzice będą nieubłagani spróbuj pozamieniać pewne rzeczy np zamiast obfitego śniadania dwa mniejsze posiłki, z czego jeden zabierzesz do szkoły, zamiast obfitego drugiego dania, talerz zupy i mniejsza porcja drugiego, lub większa porcja sałatki czy surówki a mniejsza ziemniaków.
Unikaj słodyczy, fast foodów, chipsów i innych wysokokalorycznych przekąsek, drożdżówki czy pączki zastąp owocami, które są mniej tuczące. Zamiast jasnego pieczywa wybieraj razowe lub pełnoziarniste pieczywo. Pij wodę mineralną, zielona herbatę, unikaj zaś kolorowych napoi gazowanych, ponieważ zawierają dużo cukru.
Co do ćwiczeń to poświęć im minimum 40 minut dziennie.Możesz wykonywać ćwiczenia takie same jak na lekcjach wf, pamiętając, że każdy taki trening rozpoczynasz od rozgrzewki a kończysz na ćwiczenia rozciągających. Najlepszymi ćwiczeniami na spalanie tkanki tłuszczowej są ćwiczenia aerobowe, dlatego uwzględnij je w swoim treningu. Ćwiczeniami aerobowymi są bieganie, podskoki w miejscu, skakanie na skakance itp. Poniżej przedstawię Ci ćwiczenia, które możesz wykonywać sam w domu:
1. Ćwiczenia abt w domu
2. Ćwiczenia kardio w domu
3. Ćwiczenia na triceps
4. Ćwiczenia na biceps
5. Ćwiczenia na biodra
6. Ćwiczenia pompki
7. Ćwiczenia na brzuch
8. Ćwiczenia na nogi
9. Ćwiczenia bez przyrządów
10. Ćwiczenia na kaloryfer

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...