Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów po odchudzaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wypadajacymi wlosami. 3 miesiace temu odchudzalam sie dieta warzywno - owocowa. Po djecie odchudzajacej przeszlam na diete bezmiesna. Robilam badanie krwi - zelazo jest w porzadku. Na wszelki wypadek od miesiaca biore cynk oraz zelazo z kwasem foliowym. Podejzewam ze mam niedobor bialka. Zaczelam bardzo starannie komponowac teraz posilki zeby jesc ok 55 g bialka dziennie. 3 x w tygodnu jem mieso. Czy ktos wie po jakim czasie uzupelnie niedobor bialka i po jakim czasie przestana wypadac mi wlosy (zakladajac ze to niedobor bialka jest odpowiedzialny za ich wypadanie)?
Karolla

Odnośnik do komentarza

Nie zbyt szybko chudlam. Moze 1 kg na miesiac. 2 lata temu zaczelam sie odchudzac i rowniczesnie przestalam jesc mieso. Schudkam 13 kg w rok. Po pol roku pierwszy raz zaczely mi wypadac garsciami wlosy. Potem przestalam sie odchudzac i wlosy troche mniej wypadaly, ale zrobily sie bardzo cienkie. Po ostatnim odchudzaniu ( 3 miesiace temu skonczylam) waze 65 przy wzroscie 170cm.

Odnośnik do komentarza

Jem bardzo duzo warzyw i owocow, do kazdego posilku dodaje oliwe z oliwek wiec nie sadze zebym mogla miec niedobor jakichkolwiek witamin. Jedyne czego nie jadlam odchudzajac sie to rosliny straczkowe i orzechy - bo tuczace, a to jest glowne zrodlo bialka roslinnego. Jak obliczylam, srednio jadlam ok 20 g bialka dziennie. Powinno sie jesc 50 g. Czy ktos mial juz taki problem z wlosami po odchudzaniu?

Odnośnik do komentarza

ja miałam własnie taki problem przy odchudzaniu.... i jak przestałam się odchudzać to wszystko wróciło do normy. Tylko ze ja jadłam mięso...
niektóre witaminy są w mniejszych ilościach w warzywach i owocach, dlatego warto przy takiej diecie jednak łykać jakieś suplementy

Odnośnik do komentarza

Witam,
Po pierwsze proponuję zrobić badania krwi i hormonów, aby wykluczyć przyczyny zdrowotne Twojego problemu.
Po drugie proponuję suplementację diety witaminami i minerałami, ponieważ mogło dojść do niedoborów tych substancji. Możliwe, że pomimo spożywania dużej ilości warzyw i owoców powstał niedobór witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Mięso, które podczas diety wykluczyłaś z jadłospisu jest źródłem witamin z grupy B, które są istotne dla porostu włosów. Poniżej przedstawię źródła witamin z grupy B:
- Tiamina ( wit B1) : piersi z kurczaka, wątróbka, serce, mięso wieprzowe, ziarnach słonecznika, rośliny strączkowe i orzechy
- Ryboflawina (wit. B2): wątróbka, jaja, sery, grzyby, migdały,brokułach, mleku, jogurtach lub wieprzowinie. Dwie powyższe witaminy regulują pracę gruczołów łojowych, uczestniczą w procesach regeneracji komórek i tkanek, zabezpieczają przed powstawaniem łupieżu.
- Niacyna ( wit B3): mięso, orzechy, owoce i warzywa
- Kwas pantotenowy ( wit B5): wątróbka, mięso kurczaka, ryby, otręby pszenne
- Pirydoksyna ( wit B6):, sardynki, banany, wątrobę, mięso, ryby. ( Jej niedobór powoduje zahamowanie wzrostu włosów)
- Kwas foliowy: warzywa i owoce oraz mięso. Jego wchłanianie polepszają witamina B6 oraz kompleks witamin z grupy B.
- Cyjanokobalamina ( wit. B12) : głównie produkty pochodzenia zwierzęcego. Wpływa ona na porost włosów. Jej niedobór może doprowadzić do ich wypadania oraz nadmiernego łojotoku.
Włosy przestaną wypadać gdy ewentualne niedobory zostaną uzupełnione.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...