Skocz do zawartości
Forum

Co zmienić w trybie życia, by chudnąć?


Gość Samatha

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc. Mam 13 lat 177 cm wzrostu i 79 kg. Nie jestem jakoś otyła, jednak szczupła też nie. Taka średnia. Ale dalej gruba. Praktycznie się załamałam, gdy usłyszałam ile ważą koleżanki. Jestem praktycznie taka jedna gruba w klasie. Zdecydowałam, że to zmienię! Pora na szybkie męskie decyzje. Sprawdziłam. Moja prawidłowa waga to ok 60 kg. Ja jednak chciałabym zrzucić tak jeszcze i z pięć poza tą 60. W razie czego, o. Kocham jedzenie i to przyznać mi trzeba, mam po babci i ojcu. Gruba byłam od małego. W przedszkolu i w podstawówce, gdzie przeżyłam dość niemiłe sytuacje z powodu wyglądu. Najbardziej gubią mnie słodycze i wieczorne podjadanie. Zdecydowanie. A do tego moja matka, nie, że mam jej to za złe, uwielbia mi podmaślać. Pączki, faworeczki, ciastka, serniczki. Prawie co tydzień. A ja niestety smakoszem jestem potwornym. Dzięki niej jednak w domu znajdę zawsze chleb razowy i inne dietetyczne przekąski, gdyż ona sama przechodzi "wieczną" dietę. Waga moja, czyli 79 kilogramów utrzymuje się od przeszło dwóch lat. Czyli nie tyje, to dobrze. Lubię ser biały z lekkim chlebem razowym. Jestem także fanką wszelkich owoców i sałatek z warzyw. Jednak jedyną rzeczą, której nigdy, przenigdy nie zjem jest... szpinak. Potworność. Nie przepadam jeszcze za surową marchewką, ale na taką "paczkową" z groszkiem chętnie się skuszę. Lubię ostre i kwaśne rzeczy. Nie mogę jeść arcy słodkich rzeczy, bo mnie przesładza i potem tygodniami nie mogę patrzeć na, na przykład, ciepłe lody. Nie słodzę herbaty, piję tylko wodę niegazowaną lub/też soki owocowe tymbark. Co do herbatek, to uwielbiam pić je wieczorem. Zieloną bądź earl grey'a. WF mam w Poniedziałki od rana, a Koszykówkę w środy od rana. Lubię także jeździć rowerem i na rolkach, jednak w okresie jesiennym jest na to dla mnie zdecydowanie za zimno. Najbardziej chciałabym wyszczuplić brzuch, uda i tyłek. I całą resztę, łącznie z twarzą.

Śniadanie:
-W tygodniu: Zawsze płatki zbożowe zwykłe z mlekiem.
-W weekendy: Jajka w różnych postaciach.

Drugie Śniadanie:
- W tygodniu: Dzielę je na części, jedząc równo między trzecią, a czwartą lekcją i między szóstą a siódmą. Najczęściej jest to; bułka cała złożona z białym serem/twarogiem +jabłko lub/też jogurt owocowy.
- W weekendy: Często brak. Czasem jogurt czy jabłko.

Obiad:
- W tygodniu jak i w weekend: Zależy, co jest. Ziemniaki+schabowy lub lasgane lub zupki typu rosołek, gulasz lub spagetti lub naleśniki lub coś tam jeszcze innego.
Co zestawu "ziemniaki+schabowy" zawsze jest jakaś surówka/sałatka, więc mogę zrezygnować z obiadu i pożywić się zieleniną. Z zupami i lasnage jest problem, jednak mogę zawsze sobie przygotować sałatkę z fetą, ogórkiem i pomidorem. Mama nie kupuje gotowych i większość rzeczy robi sama, za co uznanie duże jej się należy.

Podwieczorek:
- W tygodniu i w weekendy: Co duszyczka zapragnie. Często robię sobie sałatki owocowe i tym podobne. Lubię także zjeść jogurt i wypić herbatę.

Kolacja:
-Zawsze przed godziną 20. Też co chcę, to jem. Jeden mały razowy z białym serem i koniec. Często także nie jem kolacji.

Na wieczór lubię siedzieć i pić wodę lub/też herbatę. Wodę piję wtedy litrami. Jak mnie już weźmie, to jem sobie czasem musli z kawałkami owoców.

Co zmienić w trybie życia, by chudnąć? Proszę o porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że jesz 5 posiłków. Twoja waga wcale nie jest nieprawidłowa, jesteś na granicy wagi prawidłowej i nadwagi. W Twoim wieku wszelkie diety restrykcyjne nie są wskazane. Najlepiej będzie jak ograniczysz podjadanie pomiędzy posiłkami oraz słodycze i ciastka. Niestety musisz w tym wykazać się silną wolą. Jeżeli chodzi o posiłki to proponuje abyś kolację jadła na 3 godziny przed snem. W ten sposób nie będziesz głodna szła spać.
Do swojego planu dnia proponuje abyś wprowadziła godzinę ćwiczeń dziennie. Ćwiczenia jakie wykonujesz mogą być takie same jak na lekcji wf. To bardzo ważne w Twoim przypadku abyś, była jak najbardziej aktywna. Ruch pomoże Ci wyszczuplić i wymodelować swoje ciało. Poniżej przedstawię Ci kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu:
1.


2.

3.

( tutaj zamiast stepa możesz wykorzystać schody lub inną niezbyt wysoką i stabilną rzecz)
4.

5.

6.

7.

Powodzenia.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...