Skocz do zawartości
Forum

Jadłospis dla 18-latki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o przykładowy jadłospis na cały dzień i o pory dnia (o której godzinie powinna to zjeść) Jestem uczennicą w od poniedziałku do środy jestem w szkole od 8 do 15.40 , więc jak wracam do domu to jest 16 czasem 16.30. W czwartki i piątki natomiast od 8 do 13, więc w domu jestem o 14. Wstaję w tygodniu o 5.30 o 6.10 zawsze jem śniadanie i jest to zazwyczaj twaróg (sama robię z twarogu półtłustego i dodaję warzywa i śmietanę, wiem wiem powinnam dodać jogurt ;) ) I do tego całą bułkę ciemną lub 3 kawałki chleba ciemnego z różnymi ziarnami i piję herbatkę zieloną lub czerwoną. W szkole jem "drugie śniadanie" i jest to czasami bigosówka ( z piekarni na pikantno ) lub bułka z szynką sałatą lub ser.(jem to o 10.50) piję cały czas wodę mineralną, czasem też zjem owoce jakieś w szkole, ale nie patrzę na zegarek która to godzina, więc nie wiem. Jem nie regularnie, jedynie to śniadanie jadam regularnie, a później to różnie. Gdy przychodzę do domu to jestem zazwyczaj bardzo głodna (niestety) i jem obiad. Bardzo lubię warzywa na patelnię i do tego pierogi z mięsem lub z kapustę i grzybami lub krokiety. Chciałabym jeść regularnie posiłku. W weekendy to jem różnie, ale zawsze jem śniadanie. Bardzo mam wilczy apetyt, gdy wstaję. To pewnie dlatego, że ostatni mój posiłek to zazwyczaj o 17. Wiem, że posiłki powinny być w małych ilościach, ale ja potrafię zjeść w jednej chwili duuuużo, a później nic już nie.

Odnośnik do komentarza

nie potrafisz bo jesz nieregularnie i jesz zbyt mało posiłków. Jedzenie o 17 ostaniego posiłku w przypadku gdy nie idziesz spac o 20 jest moim zdaniem totalnym nie porozmuniem. Bo zazwyczaj takie postępowanie kończy się niezaplanowanym posiłkiem koło 22 albo podjadaniem. Lepiej zjeść kolację na 2-3 godzinki przed snem. Kolacja wtedy powinna być nieduża, lekkostrawna, taka aby się najeść ale nie przejść.
Ja na Twoim miejscu ograniczyłabym trochę ilość pieczywa i zaminiła je na jakiś nabiał typu jogurt lub serek lub na jakieś warzywo:)

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...