Skocz do zawartości
Forum

Wahania wagi przy diecie odchudzającej


Gość EmmBee

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

mam 29 lat, 174 cm wzrostu i jeszcze miesiac temu wazylam ok. 62 kg. Planowalam schudnac przez miesiac 4 kg. Udalo mi sie 3 kg, ale przez ostatni tydzien znow wrocilam do 60 kg, tzn w ostatnim tygodniu utylam 1 kg (wazylam sie codziennie rano, widzialam jak waga rownomiernie rosnie po ok. 250-300 g dziennie). Moje posilki wygladaja nastepujaco: miska kefiru (czyli ok. 300-400 ml) 1,5% z ok. 3-4 lyzkami platkow owsianych. Po ok. 2-3h kawa z mlekiem i jakis cukierek. Po ok. 1-2 h od tej kawy na obiad jem ok. 400-500 g warzyw gotowanych na parze (i odrobina masla, pol lyzeczki) lub salate (np. z ogorkiem i papryka i dressingiem z oliwy z oliwek). Po ok. 2-3 h od obiadu jem jablko. I w domu ok. 19-20 poje kefir lub jem jakies warzywa. Kefir slodze, ale nie jem czekolad, wafli, chipsow, czasem ok. 18 zjem 2 kostki gorzkiej czekolady. Zdarza sie, ze ok. 22 jeszcze zjem marchewke lub jakas surowke (same warzywa niskokaloryczne). Fakt, ze nie ruszam sie juz tyle, co ejszcze 1-2 mies. wczesniej. Ale do pracy ide pieszo i wracam roniez pieszo = 40 min szybkiego marszu. Co drugi dzien staram sie pocwiczyc (skakanka, brzuszki, szybki spacer = ok. 40-60 min). Jak mozna wyjasnic przyrost wagi po miesiacu jedzenia conajmniej polowe mniej niz wczesniej? (jeszcze 1-2 mies. temu jadlam slodycze, chipsy, krakersy, bulki z serem itp.). Bo samo zatrzymanie chudniecia jeszcze jestem w stanie zrozumiec...

Odnośnik do komentarza

Zastój wagi może być spowodowany spadkiem tępa przemiany materii. Organizm zaczyna magazynować zapasy, aby nie osłabiać siebie i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie. Dodatkowo po 20 roku życia nasz metabolizm zwalnia, organizm nie jest już tak rozrzutny, zaczyna oszczędzać, to również powoduje, że z biegiem lat niestety co raz trudniej jest nam schudnąć.
Wzrost wagi może być z kolei spowodowany albo rozrostem tkanki mięśniowej, która jest cięższa niż tkanka tłuszczowa lub zatrzymywanie wody w organizmie.
Co do Twojej obecnej wagi to jest ona w dolnej granicy wagi prawidłowej, dlatego też odradzam dalsze odchudzanie, które może doprowadzić do powstania niedowagi.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje bardzo za informacje :) Wszystko to rozumiem, moze faktycznie juz wiek nie ten :/ Ale jeszcze w lutym tego roku schudlam do 56,5 kg i trzymalam te wage ok. 3 mies. (potem stres duzy, zaczelam podjadac, i sie rozkrecilam). Fakt, cwiczylam o wiele wiecej. Co do wagi na ten wzrost - 56 kg to minimum, granica, ja bym chciala wazyc 57 kg. Na pewno chuda wtedy nie jestem, i czuje sie super. Teraz tez, ale... Szkoda mi niektorych ciuszkow ;)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Mam mały dylemat. Chciałabym lepiej zrozumiec moj organizm, stad moje pytanie...

04.01.13 ważyłam sie w ciuchach i to po poludniu,czyli bylam juz po herbacie i sniadaniu. Waga wskazała 96,3 kg. Obliczyłam sobie, że odejmując wage ubran i tego co plus/minus zjadlam, moja waga moze byc po miedzy 94 a 95 z groszkiem.
Bateria w wadze mi padla, wiec dopiero wlozylam nowa i tym samym sie zwazylam za 5 dni. Naczczo i bez ubran po toalecie itp. Oczywiscie w diecie i w plynach nic sie nie zmienilo od tego 04.01.13 dnia.
Jak sie okazalo waga pokazala 96,8kg, na drugi dzien 96,3 a za trzeci dzien 96,2kg.
Pytanie moje brzmi tak.
Jakim cudem waga byla wyzsza od tej z przed 5 dni:/? Nawet jezeli woda by mi sie zatrzymala to przeciez powinna leciec regularnie w dol do tej wartosci np 95 czy 94. To co pisalam wczesniej. A jak widze ze spadlam przy ost wazeniu tylko 100 gram to raczerj nie wyglada mi to na spadek wody w organizmie bo ona to raczej by w wiekszej ilosci by wyszla.
Prosze mi odpowiedziec. Bo to zjawisko mnie zaskoczylo.
Czuje jakbym chudla od tych 96,3, ktore juz byly 5 dni temu, gdzie bylam wtedy w wyjsciowym ubrani i po jedzeniu. A tu naczczo po toalecie i nago i wyszlo tyle samo...
:(:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...