Skocz do zawartości
Forum

Zestaw ćwiczeń dla nastolatki


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Mam 14 lat,169 cm wzrostu i ważę 60 kg - moje BMI jest prawidłowe, ale ja jestem gruba. Nie mogę się poradzić nikogo z rodziny ,bo akurat ona wytyka mi ,że jestem "pulpet". W dzieciństwie nie miałam problemów z wagą, byłam drobnym , ruchliwym dzieckiem i nadal dużo ćwiczę: biegam, pływam 2x w tygodniu,( kiedyś przez 6 lat tańczyłam , ale złamałam nogę rok temu), ćwiczę (brzuszki 300x dziennie , damskie pompki 50x i wypady nóg 150x) mimo to jestem masywna. Dziennie jadam ok 1500-2000 kcal: ( nie jadam masła i chleba , na śniadanie jem płatki z chudym mlekiem i rodzynkami, w szkole jem jabłko i małą marchewkę :) czasami po szkole mam takie napady i wtedy zjadam miseczkę płatków z mlekiem lub kanapkę z dżemem, na obiad jem zupę, a kolacji nie jem). Codziennie piję ok 1,5-2 l wody , kawę lub zieloną herbatę to wydaje się mało ,ale ja mam bardzo powolny metabolizm po mamie taty i dlatego mama mi tak dokucza. A ja staram się ubierać na czarno i ciemno to się wtedy znajomi się ze mnie śmieją. Bardzo chcę schudnąć i proszę o ćwiczenia na nogi , bo od miesiąca stosuję się do różnych rad "Jak wyszczuplić łydki" i od nich mam większe mięśnie, a najbardziej chciałabym schudnąć z nóg , bo moja mama jest moim przeciwieństwem i ma długie szczupłe nogi, a jak się ze mnie śmieje to chce mi się płakać. PROSZĘ mi pomóc.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Po pierwsze mama nie powinna się z ciebie śmiać. Nie masz nadwagi, z tego co piszesz to jesteś bardzo aktywna fizycznie, uprawiasz sport, unikasz tuczących potraw. Jednym słowem o siebie dbasz.
Jeśli chcesz wyszczuplić łydki bez rozbudowy mięśni to proponuje Ci ćwiczenia rozciągające, które nie powodują rozbudowy mięśni. Poniżej przedstawiam Ci kilka ćwiczeń:
1. Ćwiczenia rozciągające
2. Ćwiczenia na smukłe łydki
Aby nie doprowadzić do nadmiernego rozrostu mięśni wykonuj ćwiczenia bez żadnego obciążenia.
Co do Twojej diety, to powinnaś jeść 5 małych posiłków w tym kolację. Twoje napady głodu i jedzenia są najprawdopodobniej spowodowane tym iż jesz zbyt mało. Przy Twoim wieku zapotrzebowanie kaloryczne powinno wynosi około 2600 kcal dziennie a nie 1500 kcal. Musisz jeść regularnie, nie podjadać pomiędzy posiłkami. Lepiej jeść mniej a częściej niż dużo a rzadko.
Porozmawiaj z mamą o tym jak się czujesz, że bolą Cię jej uwagi. Może poproś o pomoc, albo zaproponuj wspólne ćwiczenia czy zapisanie się np na basen?

Odnośnik do komentarza

Zacznij od początku , sprawdz jaki masz bilans a dopiero później dobierz diete , może się okazać np. że masz bilans 1500 i dlatego nie tracisz wagi. Kolejna sprawa najpierw dieta później ćwiczenia , ćwiczenia wzmacniają mięśnie nie palą tłuszczu , tłuszcz spalisz jak będziesz mieć diete i dodatkowo będziesz robić aeroby a nie brzuszki one ci tylko zrobią mięśnie .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...