Skocz do zawartości
Forum

Co jeść przed i po treningu?


Rekomendowane odpowiedzi

Po skończonych ćwiczeniach należy odczekać przynajmniej godzinę, zanim zasiądziemy do stołu. Dobrze jest zjeść coś, co zawiera dużo białka, by dostarczyć odpowiednią ilość energii naszemu organizmowi, po ciężkim wysiłku.
źródło
To chyba co siłownia to obyczaj bo spotkałem się z opinią, że od razu po treningu powinno się zjeść wysokobiałkowy posiłek. A wy co jecie przed i po? Jakie macie menu?

Odnośnik do komentarza

Podobno koniecznie powinno się coś zjeść po treningu ? Bo podobno jak się nie zje to spala się tylko mięśnie, a nie tkankę tłuszczową, a mi zależy raczej na spalaniu tkanki tłuszczowej. Tylko problem w tym, że wracam do domu to jest tak 20, 21 i ja o tej godzinie nie jestem chłodna i idę spać o 22. I problem jest w tym, ze nie wiem co to miało by być. Wystarczy marchewka ? Nie chce się najadać na noc, a też nie chcę, abym spalała mięśnie. Dodam tylko, że chcę troszkę schudnąć. A na siłownię chodzę codziennie, oprócz weekendów. Na siłowni jestem np na bieżni chodzę tak 30 minut, później idę na orbilek i później na ćwiczenia różne które trwają 45 minut.

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

wszystko zalęzy od tego jakie parówki się kupuje i czy czyta się etykiety... ale w obecnych czasach kiedy żadko się jada salcesony, galarety itp rzeczy ludzie cierpią na braki kolagenu. Zjedzenie raz na jakiś czas parówki nie powinno być zabójcze dla nas

Odnośnik do komentarza

Najlepiej zjeść od razu po aktywności fizycznej, ponieważ wtedy metabolizm jest o 30% szybszy. Poza tym należy wyrównać straty węglowodanowo-białkowe, czyli najlepszy byłby koktajl: kefir + banan lub serek wiejski z łyżką miodu albo pierś kurczaka z gotowaną marchewką. Przed ćwiczeniami posiłek musi być mały i spożyty 1h wcześniej. Najlepiej wybrać owoc: banan, jabłko, ananas, grejpfrut, garść suszonych owoców.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...