Skocz do zawartości
Forum

Jak wyleczyć się z bulimii?


Gość Anonim1984_1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 168 cm wzrostu i ważę 59 kg (niby wszystko w normie). Ale co dziwne, zauważyłem u siebie objawy bulimii sportowej. Często jem kilka dni po 1000 kcal a potem dostaje napadu i zjadam ok. 6-7 tys (gdy "głodzenie" było dłuższe napad może trwać 2, a nawet 3 dni). Co dziwne, rzadko czułem się z tym nieszczęśliwy. Potrafiłem ten napad z góry zaplanować (np. bankiet - 2/3 obżarstw dokonywało się w dobrym towarzystwie, a 1/3 to "od knajpy do knajpy"), a na następny dzień była zaplanowana w ramach kompensacji ciekawa wycieczka górska. Z jednej strony fajnie, z drugiej uzależnienie (dodam że mam znakomitą kondycję fizyczną, a wyniki badań krwi mam w normie). Teraz mam problem, bo pracuje i nie zawsze jest możliwość kompensacji (mimo iż napady są rzadsze). Zacząłem tyć, a mięśnie mi osłabły z braku ruchu (ale czasem czuję również trochę uzależnienia od sportu).. Najgorsze jednak jest to, że ciągle myślę o jedzeniu, nie ważne czy jestem głodny czy nie (przeszkadza mi to w pracy oraz nie mam ochoty na bierne przyjemności, np. książki, które lubiłem jako nastolatek). Mam 28 lat i chcę pozostać anonimowy. Co mam robić, póki nie jest za późno (lepiej zapobiegać niż leczyć po fakcie)? Z jednej strony boję się nadmiernego, szybkiego przytycia, z drugiej zatracenia się w sobie i jedzeniu i zmarnowania życia (ciekawe wycieczki też się kiedyś znudzą). Również boję się że mogę wpaść w inne nałogi, np. alkoholizm (dlatego nie zaczynam, ale nie da się "rzucić jedzenia" tak jak palenia).-

Odnośnik do komentarza

Witam,
Bulimia charakteryzuje się występowaniem napadów objadania się, po których następują okres głodówek, intensywnych ćwiczeń czy innych sposobów walki rekompensaty.
Leczenie polega w głównej mierze na terapii pod okiem psychoterapeuty ( psycholog lub psychiatra). Czasami jest potrzebne wsparcie terapii farmakoterapią. Psychoterapia zmniejsza częstotliwość napadów objadania się . Leczenie bulimii w ramach NFZ prowadzą zazwyczaj ośrodki leczenia nerwic np w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie jest prowadzona psychoterapia grupowa zaburzeń odżywiania w ramach Kliniki Nerwic.
Oprócz terapii możesz skorzystać z książki ,Bulimia- program terapii" G. Todd, M. Cooper. Jednak bardzo Cię zachęcam do zapisania się na terapię.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...