Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie osoby w średnim wieku


Gość gubi

Rekomendowane odpowiedzi

Leki to kiepski pomysł. Dużo lepszym jest Nordic walking czyli marsz z kijkami. Teraz jest on bardzo modny i polecany dla osób w średnim wieku. Jesli nie chcesz takich ćwiczeń to możesz chodzić na zwykle spacery albo jeździć n rowerze. Ja ostatnio zapisałam się na siłownie i tam też chodzą kobitki w Twoim wieku więc jesli lubisz taki typ ćwizeń to tez możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nie polecałabym stosowania leków na odchudzanie,gdyż nie są Pani potrzebne. Najpierw proponowałabym spróbować diety i ćwiczeń.
Co powinnaś ograniczyć:
- tłuszcze. Unikaj tłustych potraw, czy takich do przyrządzenia, których użyto dużo tłuszczu. Tak samo postępuj z nabiałem, wędlinami i mięsem, wybieraj te, które mają jak najmniej tłuszczu. Ogranicz zatem tłuste sosy, mięsa, zupy na zasmażce i zabielane śmietaną ( zamiast jej można dodać jogurty)
- Ta sama zasada co wyżej tyczy się przygotowywania potraw. Unikaj smażenia.
- Unikamy żywności wysokoprzetworzonej czyli dań instant, zupek w proszku,
- Ogranicz słodkości. To samo tyczy się słodzenia herbaty czy kawy. Jedna łyżeczka cukru ma około 24 kcal. Pijąc 5 herbat i słodząc je 2 łyżeczkami cukru wypijamy 120 kcal
Zatem co możemy jeść:
- chude mięso np kurczak, chude wędliny i nabiał. Zamiast śmietany tak jak pisałam wcześniej możemy używać jogurtu.
- Przygotowując potrawy lepszym rozwiązaniem, które jest zdrowsze i mniej kaloryczne będzie gotowanie na parze, duszenie we własnym sosie czy pieczenie.
- Owoce i warzywa. Warzywa posiadają mało kalorii, są bogate w witaminy i błonnik, dzięki któremu nie tylko wyregulujemy pracę jelit, ale także dłużej będziemy czuć się syci. Warzywa możemy spożywać prawie bez ograniczeń, zaś owoce najlepiej jeść 2 razy dziennie.
- Zamiast białego pieczywa warto przejść na pieczywo razowe. Zawiera ono więcej błonnika.
- Możesz pić herbaty: zielona lub czerwoną, które pobudzają metabolizm.
- Posiłki warto jest podzielić na 4-5 mniejszych, ale jedzonych w regularnych odstępach czasowych. Kolację należy jeść na 3 godziny przed snem. Bardzo ważne jest to aby nie podjadać pomiędzy posiłkami.

Oprócz diety bardzo ważna jest aktywność fizyczna. W miarę możliwości proszę starać się być jak najbardziej aktywna. Polecam Nordic walking, jogę, ćwiczenia na siłowni pod okiem trenera, aerobik w wodzie. Jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych to może Pani uprawiać każdy sport jaki Pani chce. Ważne aby wysiłek był odpowiedni do kondycji i stanu zdrowia.
Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...